Ve fialové na pomoc. Žabiny a Basket Brno vydražily dresy za dvě stě tisíc korun pro STOP epilepsy

Se speciálními dresy v barvách nadace STOP epilepsy nastoupily kluby Žabiny Brno a Basket Brno v půlce října do domácích ligových utkání, ve kterých oba celky dokázaly urvat cenné výhry. To společné a srdečnější však dokázaly vybojovat o dva týdny později. Vítězné dresy totiž všichni sportovci věnovali do aukce, v níž se pro charitativní účely vydražila neuvěřitelná částka 200 800 korun.

Basketbalové kluby Žabiny a Basket Brno spojily své síly, aby pomohly vybrat finanční prostředky nadaci STOP epilepsy, která se stará o děti a rodiny s vážnou nemocí. A jak to v kolektivních sportech bývá, i zde se potvrdilo pravidlo, že ve více lidech se to táhne lépe.

Od soboty 14. října do konce měsíce totiž přihazující na aukci vydražili za vítězné dresy brněnských týmů přes dvě stě tisíc korun.„Upřímně jsem velmi příjemně překvapen, kolik prostředků se vybralo. Rád bych tímto poděkoval všem, kdo se na tom podíleli, a také Žabinám za bezvadnou spolupráci. Laťka je nastavena poměrně vysoko a těším se na další společný projekt, který pomůže na správném místě,“ přiznal generální manažer Basketu Brno Roman Marko.

Potěšení z celkové částky 200 800 korun, přičemž vyvolávací cena jednoho dresu startovala na 1 000 korunách, neskrýval ani generální manažer brněnských Žabin. „Jsem velmi rád, že se nám podařilo společně vybrat tolik peněz a pomoci tam, kde je to potřeba. Snažíme se podobných charitativních akcí účastnit pravidelně, protože věříme, že to zkrátka ke sportu patří. Zároveň cítíme zodpovědnost tyto věci dělat a děláme je moc rádi, protože vidíme, že to reálně pomáhá.Těší mě, že Basket Brno tento názor sdílí a můžeme tak spolupracovat. Děkuji všem, kteří se zúčastnili nejen aukce, ale i přispěli přes transparentní účet,“ řekl Radek Šír.

Pomyslným vítězem v týmu basketbalistů byl se 13,5 tisíci Ondřej Šiška. Vůbec nejdražší dres však patřil žabinské rozehrávačce Elišce Hamzové. „Vůbec jsem to nečekala. Když mi řekli tu částku, tak mi to docela vyrazilo dech. Je super, že se do toho oba kluby zapojily a spojily se pro dobrou věc. Vidím, že se v poslední době do podobných akcí pouští čím dál více klubů nejenom z basketu, což je jenom dobře,“ prozradila česká reprezentantka, za jejíž dres nový majitel zaplatil 73 tisíc korun.

Podpořit nadaci STOP epilepsy a pomoci tak dětem a jejich rodinám můžou zájemci i nadále, a to přes transparentní účet na jejich webových stránkách. Uplynulou aukci a jednotlivé ceny vydražených dresů jsou možné k prohlédnutí pod tímto odkazem.