Žabiny vyjíždí do Španělska pro „setrvání“ v Eurocupu

Aby byly basketbalistky Žabin Brno blíže k postupu ze skupiny A, musí ve středu porazit soupeřky z Cadi La Seu. Před španělským publikem je sice nečeká lehký souboj, brněnské hráčky však neskrývají motivaci odplaty za domácí porážku z prodloužení. Výhodou oproti úvodnímu duelu žabinského celku je i fakt, že se v posledních kolech předvedly v plné své síle, jenž jim přinesla důležitou výhru nad Carolem.

Nechybělo málo, aby brněnský celek Žabin první zápas nového ročníku Eurocupu dotáhl k vítěznému konci. Po skvělém comebacku donutily Španělky odehrát na Rosničce ještě jednu pětiminutovku v prodloužení. Tu však, smolně pro Brno, ovládlo právě hostující Cadi La Seu 82:76. Žabiny ale hrály bez Petry Záplatové a s chvilku trénujícími Eliškou Hamzovou a Lou Lopez Sénéchal.

Právě doplnění sil na perimetru by Žabinám mohlo pomoci v odvetném utkání, které je zároveň klíčové pro jejich další působení v evropské soutěži. „Čeká nás extrémně důležitý zápas pro další setrvání v Eurocupu a o naději na dobré umístění ve skupině. Cadi La Seu je velmi bojovný tým, proto se musíme odrazit zejména od obrany a vyrovnat se s jejich bojovností. Doufáme, že se nám podaří oplatit porážka, kterou jsme od nich utrpěly,“ řekla rozehrávačka Eliška Hamzová.

Basketbalistky rozehrají utkání ve středu 1. listopadu od 17:30 hodin. Přímý přenos vysílá FIBA na svém Youtubovém kanále.