Žabka k žabce sedá a k nám se připojila další zahraniční posila

Dobré zprávy jsou lepší, když chodí po dvou, stejně tak jako naše nové hráčky. Kromě Litevky Moniky Grigalauskyté se k týmu připojila i americká posila Bria Holmes. Sedmadvacetiletá křídelnice měří 190 centimetrů a donedávna působila v prestižní WNBA, kde odehrála čtyři sezóny.

Bria Holmes basketbal hraje od svých pěti let a za tu dobu posbírala mnoho zkušeností a sportovních úspěchů. V roce 2012 ji sportovní stanicí ESPN označila jako nejlepší hráčku Connecticutu tehdejšího ročníku. Během čtyř let na Západní Virginii posbírala tři státní tituly a nastřílela 2 001 bodů. Stala se tak čtvrtou hráčkou v Mountaineerské historii, kdo překonal dvoutisícovou hranici a zároveň tamní pátou basketbalistkou draftovanou do ženské NBA.

Od roku 2016, kdy si ji v prvním kole vybral tým Atlanta Dream jako jedenáctou hráčku, se profesionálně věnuje svému koníčku. „Basketbal jsem sledovala už jako malá a stát se profesionálním hráčem byl vždy můj sen,“ prozradila sedmadvacetiletá křídelnice, která v zámoří odehrála čtyři sezóny.

Po dvou sezónách v Atlanta Dream Briu vyměnili do týmu Connecticut Sun. Zde odehrála během tří let dva ročníky a dostala se i do finále soutěže. V roce 2018 musela svoji kariéru přerušit kvůli těhotenství, kdy se jí narodila dcera Diona. „Návrat po porodu byl snad jednou z nejtěžších věcí, které jsem kdy zažila. Moje tělo se kompletně změnilo a už nikdy nebude fungovat jako dřív. Musela jsem najít cestu, jak se na něj adaptovat a nabrat zpátky svoji sílu,“ svěřila se Holmes.

 

 

Po čtyřech odehraných sezónách se stala volnou hráčkou a podepsala kontrakt v LA Sparks. Odtud přichází k nám do Česka.

Co je v basketbale tvoje silná stránka?

Mít 190 centimetrů a hrát pozici křídla je v ženském basketbale poměrně raritou. Díky své výšce je tak moje tajná zbraň schopnost hrát i bránit více pozicí.

Jaký je tvůj nejlepší a nejhorší kariérní zážitek?

Moje první velká výhra jako profi hráč byla výhra nad LA v semifinále WNBA a následný postup. Naopak nejsmutnější bylo prohrát páté utkání ve finále s Washington Mystics.

Prozradíš nám svůj další cíl?

Chtěla bych vyhrát titul jak v sezóně WNBA, tak mimo ní.

Máš nějaké zkušenosti s evropskou ligou?

Ano, hrála jsem ve Francii a Polsku. S polským týmem jsme se účastnili i Euroligy, kde jsem se střetla s USK Praha. Jinak jsem v Česku nikdy nebyla. Těším se ale na to, až budu součástí tak skvělé organizace a skupiny lidí.

Jakou máš vizi v Žabinách a co od tebe fanoušci můžou očekávat?

Mým cílem je jako v každém jiném týmu – dát do toho 110% a udělat cokoliv proto, abych svému družstvu pomohla vyhrávat a vrátit titul. Fanoušci se mohou spolehnout na to, že jsem dříč, co je oddaný hře a chce vyhrát a užít si každé utkání. Moc se těším, až se se všemi včetně fanoušků konečně seznámím.

Zdroj fotografie: NESN.com