EuroCupový start otestujeme při ŽBL v Ostravě

Na další utkání Renomia ŽBL zavítáme v neděli 10. října do prostor ostravského Tatranu. Naším cílem je si z Ostravy odvézt čtvrtou výhru a sehrát se před prvním zápasem EuroCupu. Tým SBŠ Ostrava se při svém prvním domácím zápase pokusí ukořistit zatím jediné vítězství sezony. Do souboje v dresu Žabin již zasáhnou i dvě nové posily, Monika a Bria.

Hráčky Žabin měly po středečním zrušeném utkání na půdě Strakonic zápasové volno a mohly se tak lépe připravovat na silnějšího soupeře z Ostravy. S ním se střetnou tuto neděli 10. října v 17 hodin v hale Tatran.

Ostrava se zatím v nejvyšší ženské lize představila dvakrát a to ve venkovních duelech, kde utrpěla vysoké prohry. V úvodu soutěže Ostravačky podlehly našemu brněnskému rivalovi KP Brno 52:68. Poté prohrály na Královce s mistrovským USK 45:106. V obou utkáních se nejvíce dařilo dvaadvacetileté podkošové hráčce ze Slovenska Soni Svetlíkové.

Naše slovenská pivotmanka Anna Jurčenková také potvrzuje skvělou formu. Při posledním zápase se Slavií doskočila 12 míčů a čtyřikrát zablokovala protihráče. Basketbalový double double jí utekl o jediný koš.

Poprvé se v dresu Žabin představí s číslem 28 pivotmanka Monika Grigalauskyté a americká křídelnice Bria Holmes s číslem 1. „Utkání v Ostravě je pro nás důležité. Máme šanci si spolu zahrát a potrénovat tak před blížícím se zápasem EuroCupu. Soustředíme se spíše na naši hru, útok a obranu, než na konkrétního soupeře. Byl to slušný týden nabitý novými informacemi. Ačkoliv se všechno musíme ještě naučit, myslím si, že jsme odvedli dobrou práci,“ okomentovala litevská posila.

V minulé sezoně ŽBL jsme se s celkem SBŠ Ostrava střetli dvakrát v základní skupině a třikrát ve čtvrtfinále play-off. Zaváhali jsme pouze jedinkrát. Při venkovním utkání v začátku ligy jsme hráčkám z Ostravy podlehli 66:77. V následujících setkáních jsme soupeři nedali šanci a přestříleli jsme ho o 20 a více bodů.

Jak dopadne letošní první poměření sil s ostravským týmem, můžete sledovat v neděli 10. října od 17 hodin na webu České televize nebo TVcomu.