Z Ostravy vezeme výhru o 35 bodů

Po vysoké výhře 56:91 na půdě SBŠ Ostrava zůstáváme i po čtvrtém utkání Renomia ŽBL bez ztráty a držíme se v čele soutěže. Ačkoliv jsme do ostravského Tatranu odjížděli jako silnější celek, odehráli jsme se soupeřkami dvě vyrovnané čtvrtiny a o výsledku rozhodla vydařená úvodní desetiminutovka. Úspěšnou premiéru v dresu Žabin za sebou mají nové posily Bria a Monika.

Nedělní souboj v ostravské hale ve třetím kole nejvyšší ženské ligy nepřinesl divákům zdaleka nejhezčí podívanou. Oba týmy měly početné ztráty a nedařilo se jim ani v úspěšnosti střelecké. Nakonec si ale díky výbornému startu utkání připisujeme další výhru v letošní sezoně ŽBL.

Pozici favorita utkání jsme potvrdili hned v první čtvrtině, kdy jsme Ostravu přestříleli 8:30. Díky vytažené obraně po celém hřišti jsme soupeřky donutili k chybám, z nichž jsme měli jednoduché zisky a následné koše.

Druhou desetiminutovku nás však začala trápit střelba a polevily jsme v obraně, čehož Ostravačky využily a snížily náskok na výsledných 26:49. Úspěšně do utkání vstoupila podkošová hráčka Anna Jurčenková s devíti body a domácí Soňa Svetlíková s desíti. S pěti získanými míči a desíti body v poločase do šaten odcházela i nová americká posila Žabin Bria Holmes, pro kterou to byly vůbec první minuty v české nejvyšší lize.

Vyrovnaný basketbal přinesla i druhá polovina utkání. Ačkoliv naše soupeřky nepřestaly zbytečně ztrácet míče, vyhrály jsme třetí čtvrtinu o pouhý bod 18:19. V poslední části utkání jsme rozdíl skóre navýšili a z Ostravy si odvážíme výhru o 35 bodů.

Duel s Ostravačkami zhodnotil i asistent trenéra Jakub Gazda. „Pro nás byl zápas zásadní hlavně v tom, že to byla naše první a zároveň poslední možnost, jak herně zapracovat dvě zahraniční posily před startem EuroCupu. I přes pouhý týden společného trénování jsme se snažili nové hráčky již slušně minutově vytížit, aby si na herní systém zvykaly už v ostrých zápasových podmínkách. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, dařila se nám exekuce celoplošné obrany, z čehož nakonec vyplynulo 19 ztrát soupeře již v první půli a jednoduchých 16 bodů ze soupeřových ztrát. Ve druhé a třetí čtvrtině jsme lehce polevili v koncentraci převážně na obranné polovině kurtu a Ostrava tak odehrála dvě relativně vyrovnané čtvrtiny. S výsledkem i předvedenou hrou můžeme být spokojení a teď už se můžeme plně soustředit na premiéru v EuroCupu,“ řekl.

Do utkání se zapojily všechny naše hráčky mimo stále zraněnou kapitánku Lenku Šoukalovou. Nejvíce se dařilo nováčkovi Holmes a bodové stálici Vackové. Stále vyrovnaný výkon předvádí i Jurčenková. Za soupeře znovu zářila Slovenka Svetlíková, která za 31 minut nasbírala 18 bodů a 5 doskoků.

V příštím utkání nás čeká EuroCupová premiéra na domácí palubovce s belgickým Castors Braine. Podpořit nás můžete přijít ve čtvrtek 14. října od 18 hodin přímo na halu Rosnička, nebo nás živě sledujte na programu České televize.

SBŠ Ostrava – Žabiny Brno 56:91 (8:30, 18:19, 16:19, 14:23)

Vacková 13, Holmes 13 (8 zisků), Jurčenková 12 (8 doskoků), Záplatová 12, Hamzová 9, Stoupalová 8 (8 doskoků), Vondráčková 8, Galíčková 6, Grigalauskyté 5, Kopecká 3, Beránková 2