Začínáme novou sezónu! Co se změnilo?

Nová sezóna klepe na dveře a my jsme zahájili letní přípravu. Po celosvětové koronavirové pandemii, kdy nařízení vlády zakázalo sportovní akce a Česká basketbalová federace ukončila Ženskou basketbalovou ligu v pořadí průběžné tabulky, jsme zase zpět. Naše hráčky jsou odpočaté, plné energie a odhodlané bojovat.

První dny jsme zahájili spíše organizačně. Nejdříve přišlo měření hráček na InBody, abychom průběžně mohli sledovat jejich tělesné hodnoty. Následně jsme začali vybírat týmové oblečení. Ovšem náš kondiční trenér Jirka nezahálí ani chvíli a hned poté holkám naplánoval úvodní trénink v posilovně. Jak jste mohli vidět na našich sociálních sítích, rozhodně se nejednalo o nějaký lehký trénink. Následující dny budeme téměř bez přestávky dřít, abychom na blížící se sezónu byli plně připraveni. 

Taktéž v klubu proběhly nemalé změny, tak si je pojďme shrnout. Tentokrát se jedná o změny jak v kádru, tak i v realizačním týmu. Jak již víte, ještě před karanténou jsme se rozloučili s našimi cizinkami- Justinou Matuzonyté, Janee Thompson a Richelle Van der Keijl, které už se na následující sezónu vracet nebudou. Není tajemstvím, že náš klub také opustila Petra Záplatová, která zamířila do polské ligy.Nešlo si nevšimnout, že Kateřina Zohnová sice zůstává v Brně, ale v této sezóně již nebude oblékat dres Žabin. Ovšem budeme ji na palubovce potkávat v brněnském derby na straně KP Brno. Na druhou stranu do kádru Žabin tento rok nebudou přicházet nové hráčky z Čech ani ze zahraničí. Jak zmínil na týmové schůzce trenér Pruša: „chceme z českých hráček dělat top vrcholové sportovce a tuto sezónu na to bude prostor“. Můžeme se tedy po 19letech hrdě pochlubit ryze českým týmem.

Z realizačního týmu nám odešel Aleš Pospíšil, který našim holkám pomáhal s potréninkovou nebo pozápasovou únavou a regenerací únavu a regenerací. Jelikož zatoužil po dalším vzdělávání ve svém oboru, chystá se na doktorandské studium. Abychom našim hráčkám dopřály potřebný komfort, tak se této nelehké úlohy zhostí o hráčky přebere Barbora Šedivcová. Bohužel i PR manažerka Lenka Rusnáková, která Vás informovala o dění v klubu na palubovce i mimo ni, se po ukončení mateřské dovolené chystá posunout dál ve svém oboru a chod marketingu Žabin tak ponechává Karolině Spielmannové a studentce Barboře Slezákové, která je zároveň pravou rukou manažera Radka Šíra. Holky se společně postarají o to, aby vám žádná důležitá informace neutekla.

Změn se  událo více než dost a nám už nezbývá nic jiného než celému klubu popřát hodně štěstí do nové sezóny.