Ze Slavie vezeme výhru i posun na dělené druhé místo ŽBL

Důležitý návrat z reprezentační pauzy v podobě vítězství 71:62 zaznamenaly basketbalistky Žabin Brno na půdě BLK Slavia Praha. V sobotním vyrovnaném zápase rozhodla hlavně podařená třetí čtvrtina Brňanek a podkošová dominance pivotmanky Elissy Cunane. Žabiny se tak posunuly na druhé místo v ŽBL, jenž můžou potvrdit již příští víkend doma s Trutnovem.

Dvoutýdenní herní pauza na Žabinách ani Slavii nebyla zcela znát. Již od úvodní minuty se basketbalistky obou celků přetahovaly o každý míč a potvrzovaly tak kvalitu čelních týmu nejvyšší české ligy. Jakýkoliv pokus o zvrat hostujících navíc zlikvidovala zkušená křídelnice Kateřina Suchanová či ukrajinská posila Pražaček Daria Dubniuk.

Poprvé si tak vyšší odskok Žabiny vybojovaly až v úvodu druhého poločasu. A přestože devítibodové vedení dlouho svěřenkyně Viktora Pruši neudržely, díky důrazným atakům do vymezeného prostoru i dominanci na doskoku si nakonec závěrečnou desetiminutovku pohlídaly.

Žabiny zdobil znovu týmový výkon, který však pod košem pojistila s 27 body a 13 doskoky (z toho 7 útočných) Elissa Cunane. „Jsem pyšná, jak jsme dneska bojovaly. Hlavně v koncovce zápasu, kdy jsme se po pár chybách musely zvedat zpátky. Předvedly jsme dobrý výkon nejen v útoku, ale i obraně, kdy jsme soupeřky udržely na šedesáti bodech. Dnešní výhra byla důležitá pro naše sebevědomí do dalšího kola Eurocupu,“ okomentovala utkání americká pivotmanka.

Brňanky tak výsledkem 71:62 Slavii nadělily letošní druhou porážku a posunuly se na druhé místo tabulky. To aktuálně sdílí právě s pražským soupeřem, Levharticemi Chomutov a KP Brnem. Šanci potvrdit svoji pozici mají v utkání s papírově slabším celkem z Trutnova již příští sobotu.

BLK Slavia Praha vs. Žabiny Brno 62:71 (18:19, 14:16, 13:21, 17:15)

Body: Cunane 27 (+13 doskoků), Hamzová 12, Záplatová 11, Sklenářová 10, Knežević 7, Stoupalová 2, Lopez Sénéchal 2