Ztráty opět rozhodly

V dnešním utkání jsme předvedli přesný opak posledního představení a lvice jsme v utkání pořádně potrápili. Bohužel to však k vítězství nestačilo a na hradeckém hřišti prohráváme 78:71.

Po debaklu v Ostravě bylo našim cílem, vrátit se zpět k zajetému systému a herní koncepci. Dnes utkání divákům nabídlo velmi rychlý a agresivní basketbal a náš výkon byl oproti tomu v Ostravě naprosto nesrovnatelný. Kromě skvělého nasazení každé z hráček se nám dařilo i ve střelbě, kde jsme si udrželi 50% úspěšnost za 2body. Navíc jsme z 18trestných hodů minuli pouze 3x. 

Po individuální stránce se nejvíce blýskla rozehrávačka Eliška Hamzová, která si připsala 16 bodů, 8 doskoků a 5 asistencí. Dvojciferným číslem se dnes může pochlubit i Stoupalová (14 b.), Galíčková se třemi trojkami (11 b.) a Vondráčková (10 b.). 

Bohužel nás opět srazili ztráty, ze kterých nás lvice potrestaly 24body. Ztráty jsou stále naše největší slabina, na které je potřeba neustále pracovat. 

„Přestože výsledek utkání i jeho vývoj byl pro nás nepříznivý, v kontextu s minulým utkáním v Ostravě, mě to mrzí o to víc. Protože kdybychom tam předvedli stejný výkon, tak jsme možná vyhráli o 40 bodů. Utkání se neslo v duchu „nahoru dolů“ jak výsledkově tak i herně. Myslím si, že se odehrálo poměrně dobré utkání- tvrdé a agresivní. Největší faktor, který to utkání rozhodl, je poměr 25:11. Což bohužel znamená 25 našich ztrát ku 11 hradeckým. My jsme z těch 25ztrát dostali 24 bodů. A když si vezmeme, že skóre je o 7 bodů, tak to asi hovoří za vše. Ještě v koncovce jsme byli velice blízko obratu, kdy jsme prohrávali jen o 4 body, když jsme se vraceli .. utkání, jsme po dvou velmi dobře ubráněných útocích dostali trojku od Renáty Březinové, která vystřelila vyloženě z nouze. V tu chvíli jsme prohrávali o 7 bodů. Poté opět v koncovce dobré obrany, snad dvě minuty před koncem, vstřelila další nouzovou trojku Simona Fišerová“ popisuje průběh utkání hlavní trenér Viktor Pruša. Lituje těchto momentů, protože podle jeho názoru jsme dnes na obrat měli. Dodává, že „jsme dnes ukázali naši druhou tvář do dalších utkání“.