ZVVZ USK Praha. Výzva z největších.

Program 3. kola ŽBL zavede na naši palubovku velkého favorita celé soutěže – ZVVZ USK Praha a v netradičním úterním termínu (utkání z důvodu naší víkendové účasti v EWBL předehráváme) tak nabídne střetnutí dvou prozatím neporažených týmů.  Zatímco Pražanky mají za sebou dvě jednoznačná vítězství proti Trutnovu (107:48) a Slovance (130:38), my jsme se v sobotním utkání s Hradeckými lvicemi na výhru (77:64) nadřeli o poznání více.

Pražanky s novou posilou

V Mladé Boleslavi nastoupila oproti utkání s Trutnovem už kompletní sestava ZVVZ USK, ke kterému se pro 2. kolo připojila i poslední posila – francouzská křídelnice Valériane Ayayi. Ta se na úvod představila 10 body a ukázala, že může ostatním pražským snajperkám zdatně sekundovat. Připomeňme si střelecké výsledky Karolíny Elhotové (23 b.) a Mariji Režan (21 b.) v utkání proti Slovance či dvojice Romero – Hanušová, které nastřílely Trutnovu po 18 bodech. Tam navíc již zmiňovaná chorvatská pivotka Režan zapsala stejný počet bodů, ke kterým přidala ještě 13 doskoků. Neméně dobře podpořila 14 body celkový výkon svého týmu další zahraniční novicka v dresu Pražanek – Američanka Alyssa Thomas.

V obou utkáních základní části loňské sezóny jsme s USK prohráli a i tentokrát budou Pražanky favoritkami. Kapitánka Žabin Klára Křivánková přesto věří, že můžeme hostující tým pořádně potrápit: „Hrajeme proti několikanásobnému vítězi ŽBL, a i když USK bude v zápase favoritem, my se budeme snažit o co nejlepší výkon. Rozhodně jim nic nedáme zadarmo!“  
Splnit toto odhodlání nám může i fakt, že jednu výhru po bojovném výkonu máme čerstvě za sebou a víme, že dokážeme vyhrát i nedobře zahájené utkání.

Utkání: BK Žabiny Brno – ZVVZ USK Praha
Datum, čas a místo: 9.10.2018 18:00, Hala Rosnička, Brno
Umístění v předchozí sezoně – 1. místo
Kolo: 3. kolo ŽBL