Cesta za obhajobou vede přes Hradec

Aby basketbalistky Žabin Brno navázaly na zlatý triumf z loňského ročníku Českého poháru, musí do finálového turnaje nejprve úspěšně projít přes čtvrtfinále. V cestě jim stojí tým Sokola Hradce Králové, který v minulém roce skončil třetí. Reprízu loňského semifinálového drama hostí Žabiny na domácí půdě ve středu 18. ledna od 18 hodin.

Žabiny jsou jako obhájci titulu při neúčasti prvního celku tabulky ZVVZ USK Prahy horkými kandidáty na zisk zlatých medailí Českého poháru i letos. Aby svoji roli mohly potvrdit, musí prvně projít přes soupeřky z Hradce Králové.

A přestože je brněnské hráčky v letošní sezoně ŽBL již dvakrát porazily, bylo to právě drama loňského semifinále Českého poháru, které o finalistovi rozhodlo až v prodloužení. „Hradecké lvice nejsou vůbec lehký soupeř, navíc když teď posílily. My máme ale ty nejvyšší cíle, chceme obhájit zlaté medaile, a proto musíme porazit každého,“ prozradila Michaela Vondráčková, loňská MVP turnaje.

Podpořit Žabiny v cestě za jejich obhajobou můžete přímo z prostor haly Rosničky ve středu 18. ledna od 18 hodin, nebo je můžete sledovat přes online přenos TVcomu.