Z Trutnova na vítězné vlně

Ani pátek třináctého nepřekazil Žabinám Brno jejich novoroční vítěznou sérii. Brněnské basketbalistky využily své výškové převahy a v Trutnově zvítězily vysoko 105:64. Nespokojené jsou však z výkonu v osobní obraně jedna na jedna.

Žabiny sice vstoupily do zápasu 14. kola Chance ženské basketbalové ligy jak kdyby ještě rozsedělé z autobusu, po pár minutách se ale dokázaly probrat. Jednoduchými akcemi z protiútoků a hlavně z podkošového prostoru navyšovaly svoje vedení. O poločase tak již bylo o výsledku pátečního utkání rozhodnuto.

Jednatřicetibodový náskok domácí Trutnov už stáhnout nedokázal ani přes 21 bodů Michaely Gaislerové. Dvojcifernou bodovou hranici totiž překročila hned pětice brněnských basketbalistek. Ke konečnému výsledku 105:64 přispěla celá sestava Žabin a před domácím zápasem Českého poháru s Hradeckými lvicemi se tak dobře rozehrály.

I přesto z Trutnova celek neodjíždí zcela spokojený. „Začátek utkání jsme měly trochu volnější, stejně tak i závěr. Byly jsme hlavou už na cestě zpátky do Brna, ale i tak můžeme být alespoň s útokem spokojené. Horší už byla obrana, kdy nás soupeřky přehrávaly ve hře jedna na jedna,“ okomentovala Michaela Vacková.

KARA Trutnov vs. Žabiny Brno 64:105 (14:28, 14:31, 16:27, 20:19)

Body: Čechová 23, Vacková 16, Cunane 15, Stoupalová 15, Holmes 10, Knežević 8, Hamzová 6, Vondráčková 5, Šoukalová 4, Záplatová 3, Mezihoráková 0