Pátek třináctého v Trutnově

Po dvou domácích zápasech basketbalistky brněnských Žabin zavítají na palubovku soupeře. Pátek třináctého by jim smůlu přinést ale neměl, neboť do Trutnova jedou jako jasné favoritky. Před blížícími se duely s Hradcem a KP Brno však Žabiny nechtějí v herním nasazení polevit, zároveň však rozpoložit minuty do celého týmu.

Trutnovský celek zaskočil Žabiny Brno naposledy v roce 2016, kdy na domácí palubovce uhájil výhru 77:61. Od té doby se ale Brňanky znovu překvapit nenechaly a v posledních letech své soupeřky ze severovýchodu Čech jednoznačně válcují. Stejně tomu bylo v letošním prvním vzájemném střetnutí, kdy si Žabiny na Rosničce podmanily vítězství 85:59.

Hladký průběh zápasu bez překážek a zádrhelů si proto kladou za cíl i v tomto pátečním duelu. „Do Trutnova jedeme v roli jasného papírového favorita. Papírové předpoklady nám ale zápas nevyhrají. Musíme na hřišti opět předvést stoprocentní práci a výkon. Další týden nás čekají velmi těžká utkání s Hradcem a KP, tak se určitě budeme snažit utkání odehrát ve vysoké rotaci. A pokud to průběh zápasu dovolí, popřípadě nechat některé více vytěžované hráčky více odpočívat,“ prozradil asistent Žabin Jakub Gazda.

Průběh 14. kola Chance basketbalové ligy mezi druhými Žabinami Brno a osmým týmem KARA Trutnov můžete sledovat živě od 18:30 na přenosu TVcomu.