Menší drama se Slavií zvládáme

Jak kdyby se v minulém zápase Žabiny Brno vystřílely. Nečekaně dramatickou koncovku utkání 13. kola Chance ŽBL na domácí palubovce však ustály. Nad BLK Slavia Praha Brňanky zvítězily 66:56 a zůstávají na druhém místě za ZVVZ USK Praha, které 256. výhrou v Ostravě dorovnaly jejich rekord.

Hostující Slavie se pečlivě připravila na Žabinskou sílu pod košem. Domácí pivotmanky, jež v minulém zápase proti Slovance zaznamenaly vysoká dvojciferná čísla, střežily místy nejen dvě, ale i tři hráčky. Žabiny však podržela křídelnice Bria Holmes. V první čtvrtině americká opora posbírala polovinu vstřelených bodů domácích. A i přes úspěšnou trojku v poslední vteřině z rukou Kateřiny Suchanové první desetiminutovku Žabiny ovládly 24:18.

Ačkoliv si Žabiny dokázaly vybudovat až devatenáctibodový náskok, jejich pražské soupeřky se jim v závěrečné čtvrtině přiblížily na dostřel. „Do druhého poločasu jsme vstoupily docela laxně. Nehrály jsme dostatečně agresivně. Pokud chceme vyhrávat vysokým rozdílem, musíme se snažit po celých čtyřicet minut,“ upozornila na ztrátu koncentrace nejlepší střelkyně domácích Bria Holmes.

Slavia poslední čtvrtinu dokonce přehrála Žabinské basketbalistky poměrem 16:10. I tak se ale z výhry 66:56 nakonec radoval domácí celek. „Dneska to nebyl zrovna nejkrásnější zápas na koukání, ale výhra se počítá. Myslím, že se Slavie příchodem Kačky Suchanové stala ještě nepříjemnějším soupeřem, než byla předtím. Nám se sice Kaču dnes relativně podařilo dostat pod kontrolu, ale zbytečně jsme zkomplikovali zápas vlastní nepozorností a chybami, což Slavii vrátilo do hry,“ okomentoval vývoj duelu asistent Jakub Gazda.

Trenér hostujících i přes konečnou prohru své svěřenkyně pochválil za bojovnost i energii. „Předvedli jsme výkon, který si přesně představuju. Nedali jsme ale spoustu otevřených střel a to nás stálo utkání,“ dodal Dušan Medvedský. Slavie tak i přes druhý vyrovnaný zápas s favorizovaným týmem zůstává na 7. místě ženské nejvyšší české ligy, stejně jako Žabiny Brno na příčce druhé za doposud nezastavitelným ZVVZ USK Praha.

Žabiny Brno vs. BLK Slavia Praha 66:56 (24:18, 15:8, 17:14, 10:16)

Body: Holmes 24, Čechová 12, Cunane 8 (+12 doskoků), Hamzová 7, Stoupalová 4, Knežević 4, Vondráčková 4, Vacková 3, Šoukalová 0, Mezihoráková (nenastoupila)