V sobotu přijede posílená Slavie

Druhé utkání nového roku odehrají brněnské Žabiny znovu před domácím publikem. Tentokrát na Rosničku přijede jiný pražský celek a to BLK Slavia, kterou před Vánoci posílila bývalá reprezentantka Kateřina Suchanová (Elhotová). Sobotní duel startuje v 17 hodin a vysílá jej i stanice ČT sport Plus.

Po vítězném a střelecky nabitém vstupu do nového roku mají Žabiny Brno na programu o něco těžšího, lež papírově stále slabšího soupeře (aktuálně 7. místo). V sobotu 7. ledna od 17 hodin porovnají brněnské basketbalistky letos již podruhé síly s pražskou Slavií. Minule si z hlavního města přivezly vysokou výhru 88:61 a za stejným výsledkem bez komplikací by rády došly i teď.

Slavie však ukořistila skvělý úlovek. Od jejich posledního zápasu pražský tým posílila bývalá reprezentantka Kateřina Suchanová (Elhotová) a se svými 22 body málem dotáhla Slavii k domácí výhře nad třetím týmem tabulky KP Brno (71:72). „Slavie posílila o Kateřinu Elhotovou a určitě nás tak nečeká lehký zápas. Chtěly bychom ale navázat na náš vydařený vstup do zápasu se Slovankou a dotáhnout další utkání do vítězného konce,“ řekla rozehrávačka Žabin Eliška Hamzová.

Podle klubových informací by nejnovější akvizice sobotních soupeřek Žabin měla týmu pomáhat jen při domácích utkání. Zda tomu tak bude, a jestli Žabiny zopakují parádní formu i ve druhém letošním zápase, můžete sledovat přímo z haly Rosničky anebo živě na ČT sport Plus.