Další venkovní lup. Slavii porážíme o 27 bodů

I přes nevydařenou třetí čtvrtinu dokázaly basketbalistky Žabin zvítězit v hale Rokytka 88:61 nad BLK Slavia Praha a připsaly si tak letošní třetí výhru. Bodově se dařilo stálicím Stoupalová-Záplatová. Naopak svůj první double-double v ženské nejvyšší soutěži zapsala osmnáctiletá Emma Čechová.

Ačkoliv do sobotního utkání 4. kola Chance ženské basketbalové ligy vstoupily Brňanky zdárně, nepřesné přihrávky a zbytečné chyby dovolily jejich soupeřkám držet krok. Šnůrou 7:0 na začátku druhé části utkání smazaly hráčky Slavie poločasový náskok 47:34 Žabin a třetí desetiminutovku dokonce vyhrály o dva body (18:16).

Poslední čtvrtina ale už čistě patřila režii hostujících Žabin. Přitvrzenou obranou povolily soupeřkám skórovat pouze 9 bodů. Samy jich vstřelily 25 a do Brna tak odjely s vysokou výhrou v kapse. „Celý tým šel do dnešního zápasu s tím, že chceme předvést především dobrou obranu. To se nám na začátku zápasu dařilo. Bohužel nástupem druhého poločasu jsme ji vypustily a nedokázaly jsme pořádně hrát ani v útoku. Naštěstí jsme se ke konci třetí čtvrtiny i závěrečné srovnaly a zlepšily se,“ okomentovala zápas osmnáctiletá pivotmanka Emma Čechová, jenž si proti Slavii zapsala první double-double v ŽBL. Dvaceti body se blýskla Natálie Stoupalová, Petra Záplatová přispěla body čtrnácti.

BLK Slavia Praha vs. Žabiny Brno 61:88 (12:19, 34:47, 52:63)

Body: Stoupalová 20, Záplatová 14, Čechová 11 (double-double + 10 doskoků), Knežević 9, Cunane 8, Šoukalová 6, Vacková 6, Vondráčková 6, Hamzová 4, Holmes 4, Buřtová 0