Trutnov po přípravě prozkoušíme i v ŽBL

Brněnské Žabiny se pomalu dostávají do zápasového tempa nové sezony. Za sebou mají již tři úspěšná kola Chance ženské basketbalové ligy. Další vítězství si mohou připsat po středečním domácím utkání s Trutnovem. Oba celky se potkaly již v přípravě, kde Žabiny jasně potvrdily svoji papírovou převahu. Stejného výsledku chtějí brněnské basketbalistky docílil i teď.

Před necelým měsícem pořádal tým Kara Trutnov přípravný turnaj, v němž se mimo jiné utkaly i s celkem Žabin. Ve středu 19. října naopak Severočešky zavítají do Brna, kde svoje síly poměří od 18 hodin znovu.

Brňanky ještě v nekompletní sestavě a po pár společných trénincích potvrdily v duelu O Pohár města Trutnova svoji očekávanou převahu a jednoznačným výsledkem 100:60 mladičký kádr Trutnova převálcovaly. Jinak tomu nebylo ani v posledních ročnících české ligy. I proto by středeční zápas měly zkušenější Žabiny dirigovat a prozkoušet si poslední taktiky před očekávaným nedělním derby s Královým Polem.

S Trutnovem jsme se potkali již v přípravě a zvítězili vysokým rozdílem. Mají v týmu plno mladých hráček, proto očekáváme podobný průběh zápasu, kde půjde především o rychlý a dravý basketbal.

Adéla Buřtová, křídelnice Žabin

Zopakují Žabiny výbornou střeleckou formu z přípravy a nadělí Trutnovu stovku i v lize? Přijďte se podívat již tuto středu 19. října od 18:00 na Rosničku! Živý přenos samozřejmě vysílá i Tvcom.