Trutnov s námi držel krok první poločas, pak zvítězila zkušenost

Další povinnou výhru v Chance ŽBL si ve středu 19. října připsaly basketbalistky brněnských Žabin. Tentokrát na jejich síly nestačily mladičké hráčky z týmu KARA Trutnov. Při druhém domácím utkání i přes vyrovnaný první poločas zvítězily nakonec Brňačky vysokým rozdílem 85:59 a před následujícími důležitými duely potrénovaly další herní situace.

Stejně jako v kole minulém, Žabiny na své soupeřky z Trutnova vytasily od prvních minut celoplošnou obranu, kterou ztěžovaly hostujícím šance na zakončení. Naopak úspěšnost domácích basketbalistek se oproti jejich předchozích představení výrazně vylepšila. A proto si po prvních minutách utkání vybudovaly Žabiny dvouciferný bodový náskok (27:13 po 1. čtvrtině).

Trutnovské hráčky však svojí šňůrou 11:2 ve druhé desetiminutovce zabránily, aby jim brněnské soupeřky odskočily ještě více a pomyslně tak ukončily utkání. Po střele Michaely Gaislerové dokonce stáhly skóre na rozdíl pouhých tří bodů 41:38. Zlom a zázrak se však nekonal. Následující minuty a celý druhý poločas již jasně patřil domácím basketbalistkám. „První poločas jsme relativně obstáli. Vypořádali jsme se s jejich pressem, plnili jsme taktické pokyny a zvládali jsme to. Ve druhém jsme udělali spoustu chyb na rozehře a to nás stálo pozitivní myšlení. Musím ale říct, že holky dneska odvedly dobrou práci a jsem spokojený,“ okomentoval hostující trenér Tomáš Veselý.

Naopak zcela jistý výkonem svých svěřenkyň stále není trenér Žabin. „Sice jsme nastoupili v lehounce okleštěné sestavě, každopádně tam zase byly i přes vysoké vítězství momenty, které nejsou úplně přesvědčivé. Hrajeme ve vlnách a jen když potřebujeme. Nechceme si moc špinit ruce v obraně. Když děláme, co máme, tak jsme o parník před všema. Ale tohle musíme dělat čtyřicet minut. Doufám, že do dalších dvou důležitých zápasu s KP a Eurocupovým Montpellier k tomu přistoupíme trošičku jinak,“ vyjádřil se Viktor Pruša ke hře svého týmu, ve kterém proti Trutnovu scházely dvě zahraniční posily Bria Holmes a Elissa Cunane.

Kdo se po dlouhé herní pauze vrátil na palubovku, byla ve středečním duelu pivotmanka Alena Hanušová, jenž v létě přestoupila z USK Praha zpátky do Žabin. „Byla jsem s trenéry domluvená, že si dneska pár minut už zahraju. Cítila jsem se dobře, i se mi tak hrálo. Ještě jsem neměla moc možnost se s holkama na tréninku sehrát, ale doufám, že to nebylo moc vidět,“ řekla dlouholetá zkušená česká reprezentantka.

Žabiny Brno vs. KARA Trutnov 85:59 (27:13, 19:25, 27:12, 12:9)

Body: Záplatová 14 (+5 asistencí), Vondráčková 14, Stoupalová 13 (+9 doskoků), Hamzová 12, Šoukalová 8, Čechová 8, Hanušová 4, Vacková 4, Knežević 3, Mezihoráková 3, Buřtová 2