Eurocupová předpremiéra v podobě derby s KP

Další kolo Chance ženské basketbalové ligy nepřinese jen souboj dvou doposud neporažených celků, ale důležité brněnské derby a přípravu na Eurocup. Žabiny v neděli 23. října zavítají na půdu sousedního KP Brno. A od duelu s rivalem si neslibují jen zápas o podmanění si Brna, nýbrž i možnost otestovat aktuální formu před Eurocupovým startem.

Perný týden napěchovaný důležitými duely mají na programu basketbalistky brněnských Žabin. Ještě před dohrávkou 3. kola ŽBL s ZVVZ USK Prahou a začátkem letošního ročníku Eurocupu, se v neděli poperou o Brno. Od 16:30 v prostorách Starez arény ve Vodově ulici porovnají síly se svým městským rivalem z Králova Pole, jenž v evropské soutěži patří k pravidelným účastníkům.

Kromě zisku důležité výhry v české nejvyšší soutěži tak mají  Žabiny možnost připravit se i na start Eurocupu, který je čeká ve středu proti Francouzskám. „Na derby se velmi těšíme. Bereme to jako velkou přípravu před Eurocupovým duelem s Montpellier. KP jako Eurocopový tým pro nás více méně taky už je nějakým měřítkem, jak na tom jsme,“ řekl hlavní kouč Viktor Pruša.

KP Brno, stejně jako Žabiny, letos ještě neprohrálo. A i když vzájemná vítězná bilance a papírové předpoklady hrají do karet Žabinám, jako každé správné derby nemá nedělní zápas předem stanoveného vítěze. „Máme nějaké zdravotní trable, ale doufám, že budeme připravení a odehrajeme celých čtyřicet minut koncentrovaně, což právě takové derby vyžaduje,“ dodal Pruša.

Nenechte si ujít brněnské derby přímo z hlediště. Začíná se v 16:30 a online přenos vysílá i TVcom.