Poslední vteřiny přály KP. Derby prohráváme o bod

Nedůrazná obrana, mizerný doskok a nesoustředěná hlava v zakončení. Špatný výkon v šestém kole Chance basketbalové ligy stál Žabin v brněnském derby s KP Brno letošní první porážku. V posledních sekundách domácí hráčky otočily stav utkání a radovaly se z těsné výhry 65:64.

Domácí tým první poločas držela bodově hlavně Karolína Fadrhoncová. Po její úspěšné trojce šly hráčky KP do vedení 19:17. Stejným hodem ale ihned odpověděla Petra Záplatová. A tím začala tahanice o vedení. Po odehraných dvaceti minutách basketbalistky Žabin odcházely do šaten s dvoubodovou ztrátou 33:35. A tu jejich soupeřky navýšily nástupem 6:1 v úvodu třetí čtvrtiny, což přimělo hlavního trenéra Viktora Prušu k oddechovému času.

Žabiny se snažily tíhu z probíhajícího derby postupně otřást. Stále jim ale dělal problém doskok a důraznější zakončení. I tak pomalu náskok soupeřek odmazávaly. Po důležité kontaktní trojce Aleny Hanušové v závěru třetí desetiminutovky a nástupu do čtvrtiny poslední, otočily stav ve svůj prospěch. U následného drama ale štěstí přálo domácím.

Královo Pole srovnalo čtyřicet sekund do konce na 62:62. Alena Hanušová však zachovala klidnou hlavu a proměnila oba trestné hody. Koš s faulem Petry Malíkové pět sekund před závěrečným klaksonem nakonec zajistil domácímu KP Brno výhru 65:64. A ačkoliv se Žabiny ještě dostaly do střelecké šance, nebyly ji schopny proměnit. V šestém kole Chance basketbalové ligy tak poprvé letos prohrávají a po dlouhé sérii utkání přišly o nadvládu Brna.

KP Brno vs. Žabin Brno 65:64 (14:17, 21:16, 14:14, 16:17)

Body: Hanušová 19, Knežević 10, Záplatová 8 (+ 7 doskoků a 5 asistencí), Holmes 7, Stoupalová 6, Hamzová 6 (8 asistencí), Čechová 6, Šoukalová 2, Vondráčková 0, Vacková 0, Buřtová (nenastoupila)