Na čtvrté kolo vyjedeme na Slavii

S pomalejším rozjezdem, ale zato dvakrát úspěšným, zahájily Žabiny Brno nový ročník ženské nejvyšší soutěže. Po výhrách nad Chomutovem (85:67) a Hradcem Králové (72:70) je čeká letošní druhý výjezd. Tentokrát do SA Rokytky, kde se v rámci 4. kola Chance ženské basketbalové ligy utkají v sobotu 15. října od 17 hodin s pražskou Slavií.

Sobotní soupeřky Žabin mají na rozdíl od brněnských hráček náskok jednoho kola české ligy navíc. Po dvou domácích vysokých výhrách nad Strakonicemi (83:50) a Trutnovem (84:56), podlehly minulou neděli na půdě druhého brněnského celku Králova Pole (61:74). Žabiny jsou po jejich odehraných dvou kolech stoprocentní a rádi by i jako favorité tohoto duelu stoprocentními zůstaly.

A ačkoliv se Slavií v minulých ročnících vždy zvítězily, jsou si vědomi soupeřovy síly. V domácím prostředí Pražačky totiž nepožene jen dobrá střelba za tři body, ale i výrazná fanouškovská základna. „Na zápas do Prahy se těšíme, protože se potřebujeme dostat do zápasového rytmu, který nám na začátku sezony narušovaly odložené zápasy. Předchozí utkání nám ukázaly mezery, které nás trápí. Rozhodně si v Praze chceme spravit chuť a zahrát konečně basketbal, který nás i diváky bude bavit. Nečeká nás rozhodně žádný lehký soupeř. Navíc na jejich domácí půdě se nehraje úplně jednoduše. Já osobně se těším, přece jen je to můj bývalý klub. Očekávám skvělou fanouškovskou kulisu, jak od našich tak i od Slávistických fans a to mě baví,“ svěřila se brněnská křídelnice Michaela Vondráčková.

Zápas můžete sledovat přímo z tribun haly Rokytky, nebo živě na platformě TVcomu od 17 hodin.