Do play off z třetího místa

Dnešní úkol byl jasný. Vyhrát nad Levharticemi za každou cenu, a to se nám povedlo. Základní část tak uzavíráme výhrou 74:50, a tedy i výhodnější třetí pozicí do následného play off.

Od samého začátku jsme nenechali nic náhodě. Věděli jsme, že nám jde o dost a také jsme k tomu tak přistoupili. Dnešní utkání jsme si tedy pojistili o 24 bodů. V první čtvrtině jsme soupeři nenechali příliš mnoho prostoru, a tak se Levharticím povedlo skórovat pouhými pěti body.  Nám se naopak dařilo ve střelbě, jak z krátké, tak i dlouhé vzdálenosti. Po prvních deseti minutách tak skóre bylo 21:5.

Druhá čtvrtina již byla o něco vyrovnanější. Na naší straně se oproti první čtvrtině jednalo spíše o dvoubodová zakončení. Galíčková s Vondráčkovou se však nesmířily s nízkým % úspěšnosti za 3 body v této části hry a tak se jim v těsném závěsu povedlo skórovat z trojkového oblouku. Do poločasové přestávky jsme tak odcházeli s klidným srdcem a slušným bodovým náskokem 18:38.

Po poločasové pauze však přichází naše prokletí a my se již nedokážeme plně soustředit na hru a povolujeme z naší rychlosti, agresivity i úspěšnosti. Tentokrát tomu bohužel nebylo nijak a my jsme třetí čtvrtinu vyhráli pouze o jeden bod (21:20), který Eliška Hamzová v posledních vteřinách z trestných hodů. Bodový náskok se nám tak snížil na 59:38.

Tentokrát se nám podařilo Terezu Vorlovou udržet na „pouhých“ 13bodech. Na naší straně se nejvýrazněji prosadila Míša Vacková, která v utkání skórovala 18body. Z dnešní rotace jedenácti hráček se tentokrát prosadily všechny hráčky. Do letošního play off tak vkročíme z třetího místa.

„O našem vítězství dnes rozhodla výsledkově i herně velmi slušná první čtvrtina (21:5) a Chomutov jsme již nepustili zpět do zápasu, jako tomu bylo v domácím vzájemném utkání. Rozhodlo 34 bodů po ztrátách soupeře, kdy jsme po celý zápas vysokou agresivitou celoplošné obrany nenechali soupeře organizovat hru a nutili ho ke ztrátám. I přes skutečnost, že jsme ofenzivní kvalitu a dobrý pohyb míče nebyly schopni udržet po celý zápas, důležité vítězství jsme i po mentální stránce zvládli“, cení dnešní výhru hlavní trenér Viktor Pruša.