Základní část zakončíme v Chomutově

Právě odjíždíme do Chomutova, kde zítra, 19. února, odehrajeme poslední utkání základní části Renomia ŽBL. Nepřepočítali jste se, opravdu odjíždíme o den dříve. Vzhledem ke vzdálenosti Chomutova jsme se rozhodli pro dřívější odjezd a předzápasový trénink na místě.

Levhartice aktuálně zaujímají 6. pozici v tabulce. Naposledy při společném setkání u nás na Rosničce, jsme chomutovský tým porazili o 11 bodů. Tenkrát byla nejvýraznější hráčkou soupeře Tereza Vorlová, která nás překvapila svými 31 body. Reprezentantka Krejzová přispěla 18 body a Bartoňová 12 body. Celá hra Chomutova tak byla postavena na těchto třech hráčkách, které jsme si nedokázali dostatečně pohlídat. Naopak naše hra, jak ji znáte, byla kolektivně zaměřená a tak z rotace desíti hráček skórovalo za utkání devět.

O dva měsíce a našich šest výher později je však jiná situace. Do utkání sice jdeme opět jako papíroví favorité, ale tentokrát se však zaměříme především na obranu, od které se následně bude odvíjet jak rychlý, tak i postupný protiútok.

Výhra v tomto utkání je pro nás velice důležitá z důvodu lepšího umístění do následného play-off. Hrajeme totiž o třetí příčku, což si velmi dobře uvědomuje Eliška Hamzová, která se na chomutovské utkání vrací po hrací pauze zapříčiněné zraněním. „Je to pro nás nesmírně důležitý zápas. Vítězství pro nás bude znamenat třetí tabulkovou příčku po základní části a tím pádem i lepší pozici do play off“, říká Eliška Hamzová.