Do Žabin míří ostravské eso Smutná

Žabinský tým do další sezony posílí nejlepší hráčka uplynulého ročníku ze SBŠ Ostrava Adéla Smutná. Třiadvacetiletá reprezentantka po sedmi letech mění lokalitu v ženské nejvyšší soutěži a od Žabin si slibuje úspěšný rok i evropské zkušenosti.

Po sedmi sezonách v nejvyšší ženské lize se rozhodla Adéla Smutná opustit ostravský klub a zamířit do brněnských Žabin. Třiadvacetiletá křídelnice, která díky svým 183 centimetrům dokáže hrát i pod košem, okusila mimo jiné i americkou ligu v týmu Northwest College. Po vyřazení Ostravy v play-off ŽBL navíc jela dohrát letošní sezonu do italského Empoli.

Od dalšího ročníku ale bude oblékat dres letošního vicemistra. Při rozhodování o přestupu ji přesvědčila nejen kvalita, kterou Žabiny představují, ale i účast v Eurocupu. „S trenérem se známe dlouho a těším se, až pod ním budu hrát. Žabiny jsou velmi kvalitní tým. Jsem ráda, že hrají evropskou soutěž, podle toho jsem se vlastně i rozhodovala,“ prozradila Smutná, jenž začínala s basketbalem v Hranicích na Moravě, kde si jí na sportovní akci vyhlídl místní trenér.

Ráda by v novém kolektivu navázala na Žabinské úspěchy. „Věřím, že se nám povede uhrát ty nejlepší výsledky a mít tak úspěšnou sezonu,“ potvrdila. Sama za svoji kariéru několik cenných kovů již posbírala. Za tu vůbec nejcennější považuje ale medaili zlatou z ME dívek do 16 let v Portugalsku z roku 2015.

Na dosah měla letos bronz v Českém poháru. V boji o 3. místo v Chomutově podala dokonce svůj nejlepší výkon, když vstřelila Slovance 36 bodů. Nakonec se však musela spokojit s plackou bramborovou. „Na tady ty zápasy Final4, kdy jsme skončily čtvrté, asi nikdy nezapomenu. Přišly jsme o medaile a to celkem zamrzí,“ připustila a dodala, že v basketbale je hodně soutěživá a tak na prohrané medailové souboje nerada vzpomíná.

Mimo basketbal velká pohodářka a srandistka ráda tráví čas s kamarády na dobré kávě či poznáváním nových krajin. V období mimo sezonu by ji pak člověk zastihl buďto na kole, anebo na tenisovém kurtu s rodiči. Basketbal ale u ní vždy zůstane na prvním místě. „Že se můžu věnovat jen tomu, co mám ráda, a hrát i evropské soutěže, byl můj sen. Jsem ráda, že se mi plní,“ přiznala.