Potřebovala jsem nový impulz. Žabiny mě posunou dál, věří posila Sklenářová

Od další sezony bude Žabinský dres oblékat další česká reprezentantka. Simona Sklenářová po čtyřech letech opustila mistrovské USK Praha a zamířila za kariérním posunem ke konkurenčnímu vicemistrovi. A se svým novým týmem má třiadvacetiletá křídelnice vysoké cíle – prorazit do play-off Eurocupu.

Sklenářová se svými 181 centimetry prošla reprezentačními výběry od U16 až po současný seniorský kádr, kde aktuálně bojuje o svoje místo ve finálové dvanáctce před blížícím se mistrovstvím Evropy, jenž startuje příští týden. Do Brna se stěhuje po čtyřech letech hájící barvy mistrovského ZVVZ USK Praha. „Cítila jsem, že potřebuju nový impulz. Žabiny jsem si vybrala, protože věřím, že to je správný krok v mé kariéře a posune mě to o kus dál. Chci se zlepšovat individuálně, získávat nové zkušenosti a posouvat svoje hranice,“ vysvětluje třiadvacetiletá křídelnice změnu.

V Praze přičuchla k úrovni nejprestižnější evropské soutěže. A i s Žabinami chce pokračovat ve zdolávání met Eurocupových. „Bude důležité se co nejlépe připravit v off-seasonu. Čekají nás kvalitní zápasy v Eurocupu, kde je cílem postoupit ze skupiny a zahrát si další těžké zápasy v play-off,“ potvrdila ambice.

Se stejnou soutěží má přitom Sklenářová bohaté zkušenosti, když ještě působila v dnes zaniklém klubu DSK Nymburk. „Ráda vzpomínám na zápas Eurocupu proti Rožumberoku, který jsme vyhrály rozdílem 71:70. Nikdy ale nezapomenu na atmosféru, která nás doprovázela na loňském Final4 Euroligy v Istanbulu. Pro nás to sice nemělo pozitivní výsledek, ale v takové atmosféře by chtěl hrát asi každý,“ popsala svoje vzpomínky z evropských soutěží Sklenářová, kterou k basketbalu přivedla touha napodobit svého staršího bratra.

V pěti letech okusila v týmu DBK Kožlany-Kralovice kouzlo basketbalu úplně poprvé. A jelikož se v ní záhy projevil talent, pokračovala přes DBaK Plzeň až do pražské BA Sparty, kde posbírala nejen cenné zkušenosti, ale i kariérní maxima. V první lize proti KP Brno nastřílela Sklenářová svých rekordních 43 bodů. A od roku 2016 se spíše introvertní leč adaptabilní hráčka pohybuje i v nejvyšší české soutěži, kde letos získala Cenu Chance určenou pro mladé basketbalistky do 23 let.

Svými přednostmi, tedy rychlostí, agresivní defenzivou a atakováním obrany do vnitřního prostoru, přesně zapadá do herního konceptu, kterým se tým Žabin pod trenérem Viktorem Prušou poslední roky prezentuje. I proto se na novou sezonu a práci v týmu velmi těší. „Vím, že fanoušci se na Rosničce sejdou vždy ve velkém počtu a vytvářejí skvělou atmosféru. Věřím, že tomu tak bude i v nadcházející sezóně a my se jim odvděčíme kvalitními výkony,“ dodala.