Dokáží Žabiny využít domácího prostředí i ve finále?

Po velmi podařeném výkonu v úvodním finálovém duelu na Královce se série přesouvá do brněnské haly Rosnička. Žabiny před silnou domácí kulisou chtějí soupeřky ze ZVVZ USK Praha znovu potrápit a odehrát tak další vyrovnané utkání.

První finálové kolo vyhrály dle očekávání favorizované ZVVZ USK Praha. Tým zahraničních hvězd však svěřenkyně brněnského kouče Viktora Pruši dokázaly trápit po celou dobu zápasu a Pražačkám na Královce podlehly nejtěsnějším bodovým rozdílem za posledních několik vzájemných střetnutí 89:73.

V domácí odvetě navíc budou mít žabinské hráčky výhodu domácího prostředí, které často zastává roli šestého hráče na hřišti. „Pro nás bude určitě opět důležitý vstup do utkání, kdy si soupeře nesmíme nechat utéct. Rozhodující bude taky přibrzdit jejich rychlé protiútoky a sílu pod košem. Doufám, že druhý zápas podáme znovu dobrý týmový výkon a odehrajeme s USK vyrovnanou partii,“ prozradila taktiku kapitánka Lenka Šoukalová.

Druhé finálové klání odehrají týmy v neděli 23. dubna od 17 hodin na Rosničce. Kromě osobní podívané přímo z tělocvičny můžete zápas sledovat i v živém přenosu na webu ČT sport.