Double triumf jede do Brna. Žabiny ovládly po Českém i Federální pohár

Dvojí obhajoba ve velkém stylu. Basketbalistky Žabin Brno přehrály slovenského mistra z Piešťan vysoko 85:64 a zaslouženě tak vyzdvihly nejen pohár vítězek Českého poháru, ale i toho Federálního.

Výhodu domácí palubovky Čajky využily sice úvodem, kdy se dostaly do nepatrného sedmibodového vedení. Petra Záplatová a Eliška Hamzová však úspěšnými trojkami vrátily Žabiny ihned do utkání. Po vyrovnané první čtvrtině navíc Brňanky předvedly famózní start té druhé, kdy jedenácti body v řadě převzaly otěže finálového souboje. A ty již nepustily.

Výbornou brněnskou obranu doprovázela skvělá muška v útoku. Při chuti byla zejména Petra Záplatová, která proměnila pět trojek a kapitánka Natálie Stoupalová. Slovenským basketbalistkám se sice podařilo zdařilým závěrem třetí desetiminutovky ukrojit pár bodů z vysokého manka, Žabinám v obhajobě zlata z Federálního poháru však zabránit nedokázaly.

„Myslím si, že finále bylo ne úplně od začátku diktované naší hrou, ale na plné čáře jsme dokázaly, že jsme lepší ve všech aspektech. Hrály jsme velmi chytrou rychlou hru. Myslím si, že dvacet plus bodů ve finále s týmem, který poslední sezony pravidelně nastupuje v Eurocupu, je pro nás skvělý výsledek. Zároveň bych chtěla vyzdvihnout, že první čtvrtinu se nás Piešťany snažily tlačit do hry, která nám není úplně přirozená, ale jsme tak silný a vyrovnaný tým, že se jim nepodařilo nás zlomit,“ okomentovala česko-slovenské finálové klání Záplatová.

Žabiny svoji převahu potvrdily zejména skvělou týmovostí a připraveností na soupeře. „Jsem ráda, že se na tomto turnaji zapojily do hry všechny. Podle našich asistencí se potvrdila naše herní pohoda a týmovost. Přáli jsme si, aby ve finále byl domácí tým, už jenom kvůli atmosféře, která byla bouřlivá a i nás fanoušci hnali za další obhajobou. Zároveň to není úspěch jenom náš, ale i trenérů, kteří nás na každý zápas perfektně připravují. Kdo se na finále koukal, určitě viděl hezký basket,“ dodala k triumfu.

Piešťanské Čajky vs. Žabiny Brno 64:85 (19:19, 12:24, 17:22, 16:20)

Body: Stoupalová 26, Záplatová 16, Dudášová 16, Hamzová 11, Cunane 6, Knežević 5, Čechová5, Sklenářová 0, Buřtová a Nétková nenastoupily