Návrat do ligy. Žabiny vyzvou Slavii

Po pohárových radostech i reprezentační pauze se basketbalistky Žabin Brno vrací do ligového tažení. V něm je čekají poslední čtyři utkání základní části Chance ŽBL, tedy boj o výhodnější pozice před nadstavbou. Své druhé místo i domácí palubovku se v okleštěné sestavě pokusí ve středu od 18 hodin uhájit před týmem BLK Slavie Praha.

Čerstvé obhájkyně titulu v Českém i Federálním poháru z Brna si se svými středečními soupeřkami poradily v listopadovém vyrovnaném zápase 71:62. Podruhé se letos měly celky střetnout právě v kvalifikaci na pohárový finálový turnaj. Pražačky však kvůli rozsáhlé marodce v den utkání duel zrušily.

Zúžená rotace ale nyní trápí spíše Žabiny, kterým chybí zraněná Petra Záplatová i pivotmanka Emma Čechová. Záplatová si v semifinále Česko-slovenského poháru zlomila levý ukazováček a po střelecky skvělém finálovém výkonu musela na operaci. Čechová si poranila kotník na reprezentačním srazu.

I přesto Žabiny doufají, že se Slavií potvrdí své kvality a před domácím publikem zapíší další vítězství. „Z našeho pohledu je to velmi důležitý zápas, protože je to soupeř, který chce bojovat v základní části o třetí místo. My bychom rády předvedly dobrý výkon, protože teď byla celkem dlouhá herní pauza, a navázaly na výhru Federálního poháru,“ prozradila rozehrávačka Eliška Hamzová, která se sama potýká se zdravotními potížemi celou sezonu.

Duel 16. kola Chance ŽBL na valentýnskou středu 14. února vysílá živě od 18 hodin i platforma ČT sport Plus.