Žabiny suverénně obhájily titul v ČP. Ve Federálním vyzvou domácí Čajky

První krok splněn. Žabiny znovu obhájily prvenství v Českém poháru. V semifinále Federálního poháru, které zároveň znamenalo boj o titul v Českém poháru, přehrály Levhartice Chomutov 97:61 . V neděli tak Brňanky uzavřou turnaj finálovým duelem od 18:30 proti domácím Piešťanským Čajkám.

Jak byly Žabiny útočně při chuti v pátek, tak pokračovaly i v sobotu. Tentokrát však trestaly zejména zpoza tříbodového oblouku, a proto výsledková tabule hlásila po úvodní desetiminutovce vysoké skóre 33:22. A zatímco v obraně brněnské hráčky ve druhé čtvrtině přitvrdily, jejich chomutovské soupeřky na ně lék najít nedokázaly.

To se nezměnilo ani po výměně stran. Brněnské basketbalistky předváděly rychlý týmový basketbal, Chomutov naopak střelecky tápal. Více jak sedmiminutový půst přerušila až Eliška Brejchová. Žabiny i tak ovládly třetí čtvrtinu drtivým poměrem 23:6, který jen podtrhl jejich suverénní cestu za obhajobou titulu v Českém poháru. „Začaly jsme přesně podle našich představ. Byly jsme agresivní v obraně a dobře si půjčovaly balón v útoku. Důležité bylo, že se do hry dostaly všechny hráčky z lavičky a dokázaly skórovat. To jen dokazuje, že hrajeme kolektivní basketbal, což je náš klíč k úspěchu,“ ohodnotila utkání nejlepší hráčka večera Simona Sklenářová.

Žabiny si výhrou 97:61 zajistily potřetí v řadě nejen titul v domácím poháru, ale i šanci obhájit ten Federální. „Samozřejmě že z obhajoby Českého poháru máme radost, ale je to pouze první krok. Ten druhý nás čeká zítra a nebude to vůbec lehké. Jsem ráda, že si ve finále zahrajeme proti slovenskému týmu. Očekávám těžký zápas, ale věřím, že podobným výkonem vítěztví urveme,“ věří Sklenářová.

Žabiny Brno vs. Levhartice Chomutov 97:61 (33:22, 28:14, 23:6, 13:19)

Body: Sklenářová 21, Dudášová 16, Hamzová 16 (+ 6 asistencí), Cunane 11 (+10 doskoků), Čechová 8, Stoupalová 8, Záplatová 6, Knežević 4, Nétková 4, Buřtová 3