Žabiny hladce postoupily do pohárového semifinále

Úvodní zápas Federálního poháru zvládly Žabiny Brno bez jediného problému. Ve čtvrtfinálovém duelu porazily slovenský Šamorín 116:60 a sobotní semifinále je tak nemine. V něm se utkají obhájkyně titulu od 19:30 s Levharticemi Chomutov.

Brněnské basketbalistky se role favoritek zhostily již od prvních sekund, kdy celoplošnou obranou snadno dostávaly soupeřky pod tlak. Z vybojovaných míčů tak těžily nejen rychlými protiútoky, ale i podařenými kolektivními akcemi.

V kombinaci s výškovou převahou tak nad Šamorínem vedly Žabiny po úvodní dvacetiminutovce vysoko 70:34. „Dařilo se nám sice dobře bodově v útoku, ale soupeřky dokázaly proměňovat více šancí, než bychom chtěly. Na tom jsme se snažily ve druhé části utkání zapracovat,“ vytkla ne plně koncentrovanou obranu Aneta Kytlicová.

Díky bodovému polštáři mohly do druhé části zápasu hlavní opory Žabin odpočívat, což se vzhledem k náročnému programu turnaje brněnskému celku hodilo. Trenéři Viktor Pruša s Michalem Martiškem se naopak spoléhali na svoje mladé talenty, které v dominanci Žabin pokračovaly. „Je super, že jsme mohly protočit celou rotaci a kolektivním výkonem nejen dát stovku, ale i hladce postoupit do semifinále, které bude daleko náročnější. Těší mě, že trenéři dali prostor všem a my se jim odvděčily tím, že jsme všechny skórovaly,“ přiznala osmnáctiletá křídelnice.

Žabiny otevřely Federální pohár vysokou výhrou 116:60 a potvrdily tak sílu nasazené české jedničky. V sobotu se tak utkají od 19:30 v piešťanské Diplomat Areně s Levharticemi Chomutov.

Žabiny Brno vs. ŠBK Šamorín 116:60 (37:18, 33:16, 24:11, 22:15)

Body: Stoupalová 17, Sklenářová 16, Kytlicová 14, Čechová 13, Dudášová 12, Nétková 11, Cunane 8, Hamzová 8, Knežević 6, Mezihoráková 5, Buřtová 3, Záplatová 3