Jsem na svůj tým hrdý. Je schopný porazit každého, věří Pruša

Vítěznou euforii vystřídalo v Žabinách chvilkové zoufalství z ironie osudu. Druhý triumf nad předním francouzským týmem Carolo Flammes totiž paradoxně nakonec neznačí lehčí cestu v play-off. V prvním kole totiž svěřenkyně Viktora Pruši natrefí na dalšího evropského velikána, Besiktas Istanbul. Brněnský kouč ale věří, že jeho tým dokáže svými lidskými i herními přednostmi porazit téměř kohokoliv.

Před sezonou se Žabiny Brno netajily ambicemi znovu postoupit do play-off, dokonce si vysnily i znovu účast mezi šestnáctkou nejlepších týmů Eurocupu. Po prvních dvou utkáních doma se Španělskem a venku s Řeckem však začaly spekulovat, zda se vůbec prokousají ze skupiny. K dobrému umístění totiž potřebovaly porazit favorita z Francie.

A českému vicemistrovi se zdolat zkušený francouzský tým Flammes Carolo podařilo nejen jednou, ale rovnou dvakrát. „Jsem opravdu hrdý na svůj tým. Naše forma ve skupině gradovala a i přes některé smolné prohry tým předváděl na mezinárodním poli opět špičkovou basketbalovou kvalitu. Nutno podotknout, že zrovna v jedné z nejtěžších skupin celého Eurocupu. Porazit dvakrát za sebou přední tým francouzské ligy je toho jednoznačným důkazem,“ pochvaloval své svěřenkyně Viktor Pruša.

Dvojitý triumf tak Žabinám zajistil postup do play-off ze druhého místa. Logicky by tak na ně měl ve vyřazovacích bojích vyjít hratelnější soupeř, což si i všichni mysleli. Paradoxně je tomu však naopak. „Systém soutěže by nám přisoudil eventuálně lehčího soupeře i pro další vývoj play-off v případně prohry ve Francii a postupu ze třetího místa. Takhle máme před sebou kvalifikanta o Euroligu Besiktas Istanbul. Soupeř vysoké hráčské kvality je další známkou, že cesta k našim cílům je těžší, než se může zdát,“ vysvětlil brněnský trenér.

Žabiny se totiž umístily na celkovém 17. místě a v prvním kole play-off tak vyzvou tureckého soupeře, jenž skončil o pozici lépe. Naopak dvaadvacáté Flammes se utká s předposledním celkem francouzské ligy – Roche Vendee Basket. Brněnský klub však vysokou konkurenci bere a věří si i na zdárný skalp. „Jsem přesvědčený, že nás čekají dvě další zajímavé bitvy, ve kterých budeme zase připraveni. Jdeme do nich s jednoznačným cílem zopakovat TOP16 z předminulého roku,“ potvrdil Pruša.

První kolo odehrají Žabiny na domácí hale Rosnička buďto ve středu 13. anebo čtvrtek 14. prosince. Před Vánoci si naopak zaletí to Turecka, kde ve čtvrtek 21. prosince zkusí nadělit všem žabinským fanouškům předčasný dárek v podobě postupu. „Troufám si říct, že tento tým je opravdu týmem lidsky i basketbalově a je schopný porazit víceméně každého soupeře v Eurocupu. A přesně toto budeme chtít ukázat i v následujícím dvoj zápase,“ dodal s velkou důvěrou žabinský kouč.