Nováček z Brandýse na Žabiny nestačil

Další povinnou a hladkou výhru si připsaly basketbalistky Žabin Brno. Po náročném týdnu v Eurocupu tak uspěly i na půdě nováčka Chance ŽBL z Brandýse 90:41 a pojistily si druhé místo tabulky. Za vysokým bodovým rozdílem stojí další vyrovnaný týmový výkon a šestice dvouciferných střelkyň.

Trojkovou přehlídkou načaly Žabiny utkání 9. kola Chance ŽBL na půdě nováčka z Brandýse nad Labem. V úvodní desetiminutovce nastřílely hned pět tříbodových hodů, a i proto vedly již vysokým rozdílem 29:16. A ten do konce poločasu dokázaly ještě zvednout i přes to, že se jim zpoza tříbodového oblouku přestalo dařit.

Dobrou obranou a mírnou zbrklostí v zakončování soupeřek navíc dokázaly Brňanky udržet Brandýs na pouhých 25 bodech. Následně si hlavní opora domácího celku a zároveň nejlepší střelkyně ligy Američanka Kwanze Murray zvrtnula kotník, což Brandýsu v útoku nepřidalo ani ve druhém poločase.

Domácí basketbalistky často posílaly Žabiny na čáru trestných hodů, a to i po třech technických chybách. Zde však hostující vicemistryně musí do příště trochu potrénovat. „Před dnešním zápasem jsme si stanovili cíl nepustit soupeře za hranici padesáti bodů. Byl to pro nás zápas o detailech, ale po eurocupovém tažení, které bylo velmi fyzicky náročné, jsem ráda, že jsme ho zvládly bez nějakého zaváhání. Vykřičníkem pro nás zůstává však pro příště naše poloviční úspěšnost trestných hodů,“ okomentovala Adéla Buřtová.

Žabiny se nakonec radovaly z výhry 90:41, kterou si pojistily druhé místo za ZVVZ USK Prahou.

BSK Brandýs vs. Žabiny Brno 41:90 (16:29, 9:23, 6:20, 10:18)

Body: Sklenářová 15, Záplatová 15, Cunane 14, Lopez Sénéchal 14, Čechová 12, Stoupalová 10, Hamzová 9 (+10 doskoků), Buřtová 1, Nétková 0