Pátek ve znamení odvety. Žabiny hostí Hradec

Po nezdárném vstupu do sezony, kdy vicemistrovské Žabiny prohrály na půdě Hradeckých lvic 63:67, mají brněnské basketbalistky šanci na revanš. V pátek 8. prosince totiž na domácí půdě vyzvou Hradec Králové k odvetnému utkání v rámci 10. kola Chance Ženské basketbalové ligy. A Žabiny věří v jeho vítězný konec a potvrzení jejich posunu v herním projevu.

Skoro již tradiční úvodní duel s Hradcem Králové v nejvyšší české lize tentokrát Žabinám koncem září nevyšel. Nekompletní brněnský tým doplatil na svoji nekoncentrovanost a povolil motivovaným Lvicím na domácí hale uspět čtyřbodovým rozdílem. Již po utkání vicemistr České republiky avizoval, že se z této prohry musí zejména poučit pro další zápasy. Avšak smolné koncovky doprovázely Žabiny i v dalších utkáních, zejména ve velmi vyrovnané skupině Eurocupu.

Brněnské basketbalistky se ale z neúspěchů dokázaly velice zdárně oklepat a skvělými výkony v domácí i evropské soutěži se naladit na vítěznou vlnu. Na Rosničce navíc drží téměř dvouměsíční neporazitelnost, kterou letos překonaly pouze španělské hráčky Cadi La Seu po druhém prodloužení a mistrovské ZVVZ USK Praha. I proto Žabiny slaví nejen postup do play-off Eurocupu, ale zpátky zaujaly i druhu příčku v české lize.

Naopak Hradec od vzájemného střetnutí v české lize nevyhrál hned čtyřikrát a v neúplné tabulce jsou tak na šestém místě. „Minule jsme hrály bez energie. Neměly jsme kompletní sestavu a navíc jsme jim povolily určovat tempo hry. Jsem si jistá, že tentokrát to bude jiné. Dost jsme se od začátku sezony zlepšily, předvádíme kolektivní výkony, což by měla být i naše největší zbraň. Samozřejmě jsou tu stále věci, na kterých se snažíme zapracovat a zdokonalit, ale nejdůležitější bude držet jako tým, plnit trenérovy příkazy a bojovat až do poslední sekundy,“ prozradila Nikolina Knežević.

Zápas mezi Žabinami a Hradeckými lvicemi startuje v pátek od 18 hodin na hale Rosnička. Sledovat jej můžete i v přímém přenosu na TVcomu.