Vítězná šňůra pokračuje, Žabiny oplatily Hradci úvodní porážku

Hradecké lvice s rozjetými Žabinami dokázaly tentokrát držet krok pouze první poločas. Druhá dvacetiminutovka jednoznačně patřila domácímu celku, jenž tak v odvetném duelu Chance Ženské basketbalové lize zvítězil vysokým rozdílem 92:66. Žabiny si připsaly v řadě již šestou výhru od reprezentační pauzy, prodloužily domácí neporazitelnost a osamostatnily se na druhém místě tabulky.

První body 10. kola nejvyšší ženské ligy sice proměnily na hale Rosnička hostující Hradecké lvice, následné minuty však patřily Žabinám. Rychlým pohybem míče si koš po koši vytvářely svěřenkyně Viktora Pruši nepatrný náskok, jenž se však zastavil na osmi bodech. Hradecké basketbalistky totiž úspěšnými trojkami dokázaly svoji ztrátu vymazat a následující čtvrtinu dokonce vyhrát o jediný bod. „První půlka neproběhla podle našich představ. Chtěly jsme se připravit na Eurocup, ale moc to v našem podání nevypadalo, špatně jsme bránily,“ přiznala brněnská rozehrávačka Eliška Hamzová.

Do třetí desetiminutovky však Brňanky vlétly dvanácti body v řadě a naopak nepovolily soupeřkám skórovat přeš čtyři a půl minuty. I proto Hradci odskočily, na což již Lvice nedokázaly odpovědět. „Z hlediska obrany jsme odehráli dva různé poločasy. V útoku to bylo vyrovnané, ale dovolit jednačtyřicet bodů za poločas doma, když chceme stavět na dobré obraně, je pro nás nepřijatelné. V šatně jsme si k tomu něco řekli a jsem strašně rád, že nám vyšel úvod do třetí čtvrtiny,“ okomentoval asistent Žabin Michal Martišek.

Nakonec svoje vysoké vedení proměnily Žabiny v další, v řadě již šesté, vítězství 92:66, čímž odčinily svoje úvodní zaváhání v Hradci. „Dneska jsme byli v prvním poločase vyrovnaným soupeřem. Ve druhém jsme dělali hodně chyb v obraně. Soupeř si dělal, co potřeboval a dostával se do dobrých pozic. Věděli jsme, že jsou trojkařky, ale dokázali jsme to pohlídat jen v prvním poločase. Pokud jsme ubránili střely z venku, dostali míče pod koš, kde měli výškovou převahu. Dneska domácí zaslouženě zvítězili. Myslím si, že Žabiny dneska ukázaly svoji pravou tvář,“ řekl hostující trenér Peter Bálint.

V dalším zápase vyzvou Žabiny Brno ve středu 13. prosince od 18:30 turecký Besiktas. První kolo play-off Eurocupu na hale Rosnička bude pro českého vicemistra dalším stěžejním krokem ke splnění sezónních cílů, neboť vítěze a postupujícího mezi šestnáctku top týmů Eurocupu určuje vzájemný pozitivní koeficient.

Žabiny Brno vs. Sokol Hradec Králové 92:66 (26:21, 19:20, 26:11, 21:14)

Body: Knežević 19, Lopez Sénéchal 15, Cunane 13, Sklenářová 12, Záplatová 12, Stoupalová 10 (+11 doskoků), Hamzová 7 (+6 asistencí), Čechová 4, Buřtová 0, Nétková (nenastoupila)

Fotogalerie z utkání: