V sobotu vyjedou Žabiny za nováčkem do Brandýse

Po náročném cestování z Francie se žabinské basketbalisky doma moc neohřály. Již v sobotu totiž zavítají do Brandýse nad Labem, kde od 18 hodin vyzvou nováčka Chance Ženské basketbalové ligy.

Sotva se ve čtvrtečních večerních hodinách tým Žabin vrátil s vítězstvím a postupem do play-off Eurocupu zpátky do Brna, musel rychle čerpat síly na další utkání. V sobotu totiž zavítá loňský vicemistr do Brandýse nad Labem, který si svoji místenku v nejvyšší ženské soutěži vybojoval právě po minulé sezoně.

V aktuálním ročníku nováček zatím dokázal uspět jednou, a to v domácí hale nad SBŠ Ostrava 73:61. S postupem do ŽBL posilnil i svoje hráčské řady. Od letošního roku barvy Brandýse hájí trojice zahraničních posil v čele s Američankou Kwanza Murray, jenž vede tabulky ligových střelců.

Žabiny jdou však do 9. kola jako jednoznační favoriti, i když odcestují pravděpodobně v okleštěné sestavě. „Máme za sebou sice náročnější týden kvůli cestování a zápasu ve Francii, určitě ale nesmíme podcenit soupeře. Znovu chceme podat co nejlepší výkon,“ ujistila pivotmanka Emma Čechová.

Přímý přenos utkání vysílá tradičně od 18 hodin i platforma TVcom.