Kolektivní výkon smetl KP

Navazujeme na tradici z minulého roku, kdy ani jednou nezvítězilo domácí družstvo. I dnes tomu tak bylo a my se tak můžeme radovat ze zasloužené výhry nad brněnským rivalem KP Brno, kterého jsme porazili 77:65.

Přes nutnou reprízu úvodního rozskoku, se nám nepodařilo míč zachytit a první útok tak patřil domácímu družstvu. Hra se rychlým tempem přesouvala z jedné strany na druhou a skóre, po bezmála dvou minutách, otevřela Remenárová dvěma úspěšnými trestnými hody. Zanedlouho svým přímočarým nájezdem vyrovnala Křivánková. Ke konci první čtvrtiny jsme se dostali do trháku a vedení si udrželi až do konce této čtvrtiny.

Ve druhé desetiminutovce, bezmála dvě a půl minuty hracího času, se soupeři nepovedlo připsat jediný bod. Až po osobní chybě Šoukalové se KP mohlo bodově posunout díky úspěšným trestným hodům. Značný bodový náskok jsme si nedokázali udržet až do samého konce čtvrtiny. Do druhého poločasu jsme tak vstupovali s rozdílem pouhých dvou bodů.

Hrdinkou utkání byla opět Natálie Stoupalová, která nejvyšší hráčku KP, Emily Potter, dokázala udržet mimo hru a trenér Medvecký tak byl nucen hrát s výškově nižší sestavou. Navíc na společné konto přispěla krásnými 22 body a tím udržela svůj tým v neustálém bodovém vedení. Stejně/podobně kvalitním výkonem se může pochlubit Eliška Hamzová, která se dokázala prosadit 16 body. Individuální úspěchy hráček podtrhnul opět kolektivní výkon se 17 asistencemi. Jako minulý zápas jsme udrželi rotaci všech hráček o dobu celého utkání. Na konto jsme si připsali pouhých 10 ztrát, což je velmi dobrá výsledek. Soupeře ve hře nejspíše udržela jen střelba Beránkové za 3 body.

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: Mám důvod k radosti, zvítězili jsme venku po dlouhé pauze a holky ukázaly charakter. Výhru jsme si zasloužili, byli jsme třicet minut ve vedení. Až na dvě hluché pasáže byl náš tým basketbalovější, kompaktnější a předvedli jsme kolektivní výkon.“

Dušan Medvecký, trenér KP Brno: „Bojovali jsme, měli jsme dobrý nástup. Ale náprava pětiminutovky, kterou jsme prohráli 0:15, nás stála spoustu sil. Začátek třetí čtvrtiny byl opět bojácný, stále jsme dřeli, jenže hloupé ztráty definitivně hráčky zlomily a stály nás lepší výsledek.“