Magický start sezóny Natálie Stoupalové

V záři jsme odehráli pouhá dvě utkání Renomia ŽBL. I přesto, že utkání proběhla s rozdílnými soupeři, kdy jsme přivítali hráčky trutnovské Lokomotivy a poté odehráli brněnské derby se sousedním KP, jedno měla společné. A to sladkou chuť vítězství. Mimo to se v obou utkání svými individuálními výkony blýskla pivotka Natálie Stoupalová. A my jsme se jí na celou situaci ale i individuální výkony zeptali. 

Vraťme se na začátku ještě zpět do minulé sezóny. Jaké si měla pocity a myšlenky při přerušení sezóny v březnu?
Bylo to velmi nepříjemné. Vůbec jsem nečekala, že to dojde tak daleko, že se přeruší všechny soutěže a zavřou nás doma. Nejhorší asi bylo, že nám situace nedovolila dohrát ani basketbalové vrcholy v podobě Final4 v soutěžích CEWL (Středoevropská ženská liga) a EWBL (Evropská ženská liga). V české lize jsme se chystali obhájit 2. místo, k tomu bohužel také nedošlo. 

Jak jsi strávila celorepublikový lockdown?
Hned jsem se vrátila domů do Jeseníku. Nejsem člověk, který by seděl doma a četl knihy, takže jsem nejvíce času trávila turistikou na horách. Také jsem si snažila udržovat kondici. Chodila jsem běhat a také jsem si díky dlouholeté známosti na ZŠ Javorník vypůjčila náčiní z posilovny. Bohužel však ani běh ani domácí posilovna nenahradí zátěž, kterou představují basketbalové tréninky.

Jak náročná, po půlroční odmlce, byla letní příprava?
V první řadě jsem se strašně těšila na tréninkovou přípravu, ale i na shledání celého týmu. Každopádně i přesto, že jsem se průběžně snažila udržovat kondici, byla pro mě letní příprava velmi náročná. V basketu se jedná o úplně jiný pohyb, ale i jeho frekvenci, to se vůbec nedá srovnat. Ale neřekla bych, že by letošní příprava byla náročnější než kdy jindy.

Jak jsi se cítila v přípravných utkání?
Necítila jsem se příliš komfortně. Přece jen šlo o první utkání po půl roce a sama jsem cítila, že moje síly ještě nejsou tam, kde by měly být. Navzdory tomu jsem se uklidňovala, že se jedná pouze o přípravu, takže jsem měla čas na sobě ještě zapracovat.

I přesto, že jsi byla jediná z týmu, která měla negativní test na COVID-19, tak to na tebe mělo tréninkový dopad. Jak jsi to celé vnímala?
Samozřejmě to na mě mělo dopad. Sice jsem se snažila doma opět něco dělat, ale jak jsem již zmiňovala, domácí cvičení mi nenahradí kondiční ani basketbalový trénink. O to víc mě mrzelo, že nemůžu trénovat, když nejsem žádným způsobem nemocná. Ale hned po uplynutí povinné karantény jsem začala individuálně trénovat.

Když ostatní byli nemocní a leželi doma, ty jsi trénovala s kondičním trenérem. Cítila jsi, že by jsi v utkání měla navrch?
S trenérem jsme byli domluveni, že to nakopnem hned od začátku. Tím, že jsem neprodělala žádnou nemoc, nemusela jsem se šetřit. Měla jsem v prvních utkání oproti zbytku týmu určitě výhodu. Cítila jsem to na sobě a po fyzické stránce se mi v ŽBL hrálo velmi dobře. 

Jaké jsou tvé dojmy z prvních utkání sezóny?
Pocity jsou hodně smíšené. Na jednu stranu jsem moc ráda za dva dobré a kolektivní výkony, které nás dovedly k výhrám, na druhou stranu je to hrozně divné. Konkrétně tedy hrát bez diváků. Naši fanoušci jsou naším hnacím motorem a mně osobně na těch tribunách moc chybí. Doufám, že v co nejkratší době se vše vrátí k normálu a naši fanoušci si budou opět moci užívat utkání v hale společně s námi. 

Dvě odehraná utkání a dvakrát nejúspěšnější hráčka. Čekala jsi takový začátek? 
Určitě jsem nečekala takový začátek, ale jsem za něj moc ráda. Byla to utkání skoro po třičtvrtě roce, takže jsem byla ohromně namotivovaná. Moc jsem si to užila a doufám, že se mě tato forma bude držet co nejdéle.