Na víkendovém programu: Brněnské derby

Po dlouhé době a opět na dlouhou dobu. Poté, co se nám povedl sice posunutý, ale o to povedenější vstup do nové sezóny, se již těšíme na tradiční brněnské derby, které vypukne v sobotu 10.10. od 16:30 hodin. Hráčky KP nás pohostí na Nové hale Vodově, opět však s prázdným hledištěm. 

V tuto chvíli mají hráčky navrch, co se odehraných utkání týká. Narozdíl od nás odehrají již 4. utkání sezóny, na nás čeká teprve 2.utkání. Nutno však říci, že po vyvedeném startu se tradičního derby nemůžeme dočkat. 

K sobotnímu zápasu se vyjadřuje asistent trenéra Jakub Gazda:

„Do utkání s KP budeme pravděpodobně vstupovat se smíšenými pocity. Na jednu stranu jsme spokojení se startem do sezóny a s relativně vydařeným úvodním utkáním s Trutnovem a zároveň se těšíme na brněnské derby, které většinou nabízí vyrovnaný a atraktivní basketbal. Na druhou stranu jdeme do zápasu s vědomím, že den po utkání už nás minimálně 14 dní nepustí do haly, a tréninkový a herní proces se pro nás už po třetí v tomto kalendářním roce zastaví, bůh ví na jak dlouho. I tak jdeme do zápasu samozřejmě s plným nasazením a stoprocentní koncentrací. Holky vypadají po prvním utkání při chuti a možná jejich chuť do derby umocní právě i fakt, že je čeká další dlouhé období bez basketbalu. Doufám, že před pondělkem, než se zase na chvíli zastaví sportovní svět, nabídneme fanouškům zajímavou podívanou přes TVcom.“