Změny vládních opatření omezují další fungování klubu

Ve středu BK Žabiny nastoupili po 7 měsících do prvního utkání nové sezóny. Vzhledem k přípravovým komplikacím, které klub provázely, utkání skončilo velmi překvapivým výsledkem – naší vysokou výhrou. Bohužel to v tuto chvíli vypadá, že to bude na dalších několik dní utkání poslední.

Dnes na mimořádném zasedání vláda schválila další balík opatření, které nepochybně zasáhne i sektor profesionálního sportu. V první vlně, která začíná o půlnoci 9. října se omezuje a více méně uzavírá provoz a používání téměř všech vnitřních sportovišť.

V druhé vlně, která začíná v pondělí 12.10., bude fungování klubu omezeno výrazněji. Tato omezení budou platit následujících 14 dnů. Po výše zmíněnou dobu se ruší veškeré sportovní akce i na profesionální úrovni, to vše za předpokladu, že se sejde více než 10 osob.

Naprosto rozumíme tomu, že situace v ČR je opravdu vážná, ale z vyjádření manažera týmu a asistenta trenéra je znát obava, jaký to bude mít nejen ekonomický dopad na celé odvětví.

Vyjádření k situaci manažera týmu Radka Šíra:
“Velice složitá situace pro celý basketbal, náš klub nevyjímaje. Nedávno jsme strávili 14 dní v karanténě a teď nám na dalších 14 dnů zakazují hrát, trénovat v hale také nemůžeme. Pro profesionální hráčky znamená každý den výpadku velká pohroma, protože vypadnou z rytmu. Každá sezóna má své fáze, my je teď plánovat nemůžeme, Už po druhé v této sezóně budeme startovat skoro od začátku.”

Vyjádření k situaci asistenta trenéra Jakuba Gazdy:
“Konec loňské sezóny, začátek té nové a vůbec celý tento kalendářní rok mi přijde jako jedna velká noční můra a nebo hloupý vtip. Samozřejmě si plně uvědomujeme vážnost situace a nutnost některých restrikcí napříč odvětvími, to nic nemění na faktu, že pracovat v této době v jakémkoliv sportovním oboru, ať už na pozici managementu, trenéra nebo hráče, začíná být extrémně frustrující. Víc se k tomu není potřeba vyjadřovat. Přeji všem klubům ve všech sportovních odvětvích a napříč všemi věkovými kategoriemi, aby tuto sportovní krizi přežili ve zdraví a s co nejmenším možným finančním dopadem na celé jejich organizace. Těším se, až se nejen sport, ale i celý svět vrátí do normálu.”

Co to pro nás znamená ?
Sobotní utkání s KP Brno ještě odehrajeme. Utkání bude možné sledovat online na TVcom
Do 26.10. budou přerušena veškerá plánovaná utkání

I přes to, že zmíněná opatření výrazně mění naše plány, zůstáváme pozitivní a doufáme, že se opatření za 14 dní alespoň s omezením rozvolní a budeme moci pokračovat v sezóně.