Obstáli jsme na výbornou

Až 4. kolo Renomia ŽBL bylo pro nás vstupním utkáním do nové sezóny. Soupeře jsme pustili k vedení pouze na začátku, poté jsme již převzali žezlo a do konce utkání jej nepustili. 

V této nelehké zkoušce jsme ale obstáli na výbornou. Do obou poločasů měl sice soupeř lepší start, ale my jsme naší bojovností a odhodláním jednoznačně ovládly všechny 4 čtvrtiny, což je zároveň známkou naší koncentrace, kterou jsme nepolevili ani za rozhodnutého stavu. 

Našimi tahounkami byly převážně hráčky na podkošových pozicích. Zkušená pivotka Natálie Stoupalová soupeřům vytřela zrak se svými 20body a stoprocentní úspěšností za 3 body. Hned v bodovém závěsu se ukázala Anežka Kopecká se svými 17body. Na své konto si dvojciferné číslo bodů-připsaly hráčky Hamzová, Křivánková a Adamcová. Právě polovina hráček dnes přispěla k vítězství dvojciferným číslem, což svědčí o typickém týmovém pojetí hry Žabin. Úspěšnou premiéru v ŽBL odehrála Laura Mikšíková, která se ve svých 20odehraných minutách dokázala prosadit 9body.

Trenéru Prušovi se podařilo minutově vytížit všech 10 hráček rovnoměrně, což je pro nás zásadní pro další fungování. Dále jsme eliminovali největší zbraň soupeře, a to přechodovou fázi a rychlý protiútok, ze kterého Trutnov skóroval pouhých 7 bodů.

Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov: „Dneska jsme dostali několik lekcí. Hlavně lekci v efektivitě a tvrdosti domácího týmu. Ačkoliv byli poznamenaní nějakou karanténou a nemocí, tak dneska to na nich nebylo vidět. Hráli s elánem, rychle – přesně to, o co jsme se chtěli pokoušet my. Bohužel se nám to nepovedlo, i díky tomu, že nás domácí do tohoto stylu hry nepouštěli. Měli jsme velice špatné basketbalové rozhodnutí, jak v přechodové fázi, tak v útoku. Byli jsme strašně udriblovaní na silné straně. Vůbec jsme nepřenášeli míč na slabou stranu, nevytvářeli tlak na obranu. Tímhle způsobem jsme to domácímu týmu dost ulehčovali. Ještě nás na začátku zasáhlo, že 10 minut před utkáním nebyla schopna nastoupit hráčka základní pětky Tereza Šípová. Takže naše rotace šla zase o jednu hráčku míň. A hlavně zejména výškově i váhově jsme po celou dobu utkání ztráceli. Domácí jednoznačně zaslouženě vyhráli. Byli lepší ve všech aspektech.“

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „Do zápasu jsme díky koronavirové situaci šli s velkým mankem, defacto celá příprava nám odpadla. Museli jsme začínat od nuly, navíc se holky zapojovaly postupně. Tudíž jsme z toho měli zdravý respekt. Vzhledem k tomu, že Trutnov je tým, který hraje agresivní a rychlý basketbal, tak jsem měl trochu obavy, jak se s tím hráčky vypořádají.  Ale to výsledné skóre ukazuje, že se to povedlo.“