Krok od medaile. Žabiny mohou doma ukončit semifinálovou sérii s Hradcem

Poslední výhra schází Žabinám k zaručenému zisku medaile z letošního ročníku nejvyšší české ligy. Za stavu 2:0 vstupují do třetího semifinálového kola, když s přehledem porazily své soupeřky ze Sokol Hradec Králové doma 76:55 a venku 76:61. Ve čtvrtek 31. března by tak případným třetím vítězstvím oslavovaly i postup do samotného finále soutěže.

Oproti minulému ročníku RENOMIA ŽBL, kdy Žabinám uniklo finále právě s Hradeckými lvicemi (1:3 na série), jsou brněnské basketbalistky v letošním semifinálovém klání jasně lepším hráčem. Úvodní páteční duel doma ovládly a zvítězily o jednadvacet bodů (76:55). V pondělí pak vyloupily Hradec v poměru 76:61. Do třetího kola této série tak vstupují za stavu 2:0 a mají šanci oplatit Hradci loňskou porážku.

Žabiny se letos s Hradcem Králové setkaly již pětkrát a vždy odcházely vítězně. Dvě opravdu vyrovnané utkání sehrály celky v základní části a jedno v semifinále Českého poháru. Naopak v play off předvádí brněnský tým, na rozdíl od svých soupeřek, prvotřídní výkon. A díky němu tak zbylé dva duely ovládly s vyšším bodovým rozdílem.

V Žabinách ale i nadále panuje pokora a vědomí, že udělat ten poslední krok nebude lehké. „I přes zdánlivě dvě jasné vítezství je pro nás Hradec stále velmi nepříjemným soupeřem. Obzvláště na domácí palubovce potvrdil, že je s diváky v zádech mnohem silnější než venku. Konečné skóre úplně nereflektuje vyrovnanost pondělního zápasu. I z tohoto pohledu pro nás bude zásadní přistoupit ke třetímu zápasu zodpovědně a pokusit se proměnit hned první mečbol a do Hradce se tak už ideálně na další zápas nevracet,“ prozradil asistent Žabin Jakub Gazda.

Jestli se stanou brněnské basketbalistky prvními finalistkami, anebo se Hradec ve třetím kole semifinále RŽBL vzchopí, zjistíte ve čtvrtek 31. března. Začíná se v 16 hodin na Rosničce a živý přenos lze sledovat jak na TVcomu, tak na webu ČT sport či HbbTV.