Krok od semifinále. Žabiny mohou ukončit sérii s Ostravou

Poslední výhra dělí basketbalistky Žabiny Brno od postupu do semifinále Chance ŽBL. Po dvou výhrách nad SBŠ Ostravou mohou o svém osudu rozhodnout již ve třetím vzájemném play-off střetnutí, a to v sobotu od 17 hodin na Rosničce.

Jediný „skok“ chybí Žabinám do semifinále české nejvyšší ligy. Po jasném domácím vítězství (96:42) se brněnské basketbalistky na druhý bod v sérii nadřely o něco více (86:67). I tak si ale letošní vítěznou bilanci s týmem SBŠ Ostrava nepokazily a přidaly jejich další skalpel na svůj účet.

Podle kapitánky družstva hráčky rozhodně nemají v plánu tuto bilanci měnit ani v sobotním duelu. „Už ani nevím, o kolikátý zápas s Ostravou se letos jedná, ale doufám, že dopadne jako ty předchozí a ukončíme sérii v nejkratším čase. V minulém zápase jsme soupeře nechaly zbytečně rozstřílet a zdramatizovat zápas. Takže cíl je se poučit z našich chyb, přitvrdit obranu a zahrát utkání, se kterým po závěrečném hvizdu rozhodčího budeme spokojené,“ prozradila Lenka Šoukalová.

Jak se to Žabinám povede, můžete sledovat z tribun haly Rosničky v sobotu 25. března od 17 hodin, či na živém přenosu TVcomu.