MČR pro U19? Opět rozhodne brněnské derby

Basketbalistky Žabin Brno „A“ si svoji finálovou účast zajistily úterním třetím vítězstvím nad sousedkami z Králova Pole. A právě ty připadly do play-off i jejich mladším spoluhráčkám. Zda hráčky do 19 let ženy napodobí a postoupí mezi čtyři nejlepší týmy na mistrovství České republiky, se rozhodne v následujícím víkendu.

Žabiny U19 jakožto čtvrtý tým základní části začíná sérii na dva vítězné zápasy doma. V pátek od 15:15 nastoupí na Rosničce proti stejně starým hráčkám Králova Pole. Následně se série přesune k soupeřovi na halu Vodovu. Případné třetí utkání odehrají juniorky v úterý opět na Rosničce.

Žabinský celek reprezentují i tři hráčky „áčkového“ výběru – Adéla Mezihoráková, Aneta Kytlicová a Kateřina Kalná. Pocit porazit brněnské rivalky tak mají ještě čerstvě v paměti. A uchovat si ho chtějí i po následujícím víkendu. „Chceme samozřejmě dvakrát vyhrát a nejlíp bez většího drama. Důležité pro nás bude chytnout zápas od začátku a pohlídat si doskok. Ale jak už to u derbíček bývá, není to už tolik o basketu jako o vůli a bojovnosti,“ uvědomuje si rozehrávačka Mezihoráková.

Vyrovnanost obou brněnských celků potvrdila i Aneta Kytlicová, která také věří, že si týmovým výkonem dokáží svěřenkyně trenéra Richarda Fouska potřebné dvě výhry vybojovat bez třetího kola. „V čem by nám mohly dělat problémy je podkošový prostor, jsou hodně silové. My máme zase přesnosti v rychlosti, kterou se budeme snažit co nejvíce využívat,“ podotkla.

Bilanci v aktuální sezoně mají oba celky vyrovnanou po jednom vítězství a jedné porážce. Základní část však Žabiny zakončily se dvěmi výhrami více než jejich čtvrtfinálové soupeřky. „Průběh sezony nebyl asi zrovna takový, jaký jsme si ho představovaly. Měly jsme hodně výkyvy ve výkonech a taky nám sezonu zkomplikovaly zranění některých hráček. Ale druhá půlka už byla poměrně vydařená,“ popsala Mezihoráková.

Právě ve druhé části letošního ročníku juniorské extraligy napravily úvodní domácí porážku 56:83. Královopolanky porazily na jejich palubovce 55:51 a před play-off se naladily pěti výhrami v řadě. Postup na MČR je tak samozřejmě jejich hlavním cílem. A nejen to, Žabiny si věří na bednu. „Myslím, že můžu mluvit za celý tým, když řeknu, že naším cílem je vybojovat medaili. To, že můžeme hrát i o titul, jsme si dokázaly, když jsme porazily první tým tabulky USK Praha,“ vyzdvihla Kytlicová.

Právě s USK Prahou by nastoupily do případného semifinálového klání. V první řadě však musí přejít přes své brněnské rivalky.

Rozpis čtvrtfinále juniorek U19:

pátek 12. dubna 15:15 Žabiny Brno – KP Brno (hala Rosnička)
neděle 14. dubna 10:00 KP Brno – Žabiny Brno (Starez Arena – Malá hala Vodova)
úterý 16. dubna 15:15 Žabiny Brno – KP Brno (hala Rosnička)