Žabiny jsou ve finále! KP rozdrtily 3:0

I ve třetím semifinálovém zápase se hráčky KP Tany Brno musely poklonit síle Žabin, které je po famózním druhém poločase přehrály nejvyšším rozdílem série 75:56. Brněnské derby ovládly Žabiny za nejkratší možnou dobu, jen ve třech zápasech. Od 20. dubna se tak utkají s ZVVZ USK Praha o titul mistryň České republiky, kde se opět hraje na tři výhry.

Ačkoliv Žabiny ve třetím semifinále zvítězily nejvyšším rozdílem v celé sérii, byly Královopolanky k prvnímu triumfu nejblíže. Díky zdařilému vstupu držely naděje na letošní premiérový žabinský skalp celý úvodní poločas. „Běhaly jsme, hrály jsme týmově, docela nám i padalo, dobře jsme bránily a doskakovaly. Druhou půlku jsme ale povolily,“ přiznala hostující rozehravačka Karolína Šotolová.

Na žabinskou zpřísněnou obranu zareagovat nedokázaly. Navíc se domácí basketbalistky konečně rozstřílely i zpoza tříbodového oblouku. Nikolina Knežević zaznamenala stoprocentní výkon, trefila všechny své čtyři vyslané střely. Elissa Cunane opět kralovala na doskoku, tentokrát si připsala neuvěřitelných 23 míčů. Svoji formu po zranění potvrdila i mladičká Emma Čechová.

Krásným týmovým výkonem si tak došly před bouřlivou kulisou haly Rosničky pro třetí semifinálové vítězství a postoupily po roce do bojů o titul. „Pro nás bylo důležité, že když soupeř atakoval ve druhé čtvrtině desetibodové vedení, skončilo to jen o tři body. V poločase jsme udělali pár úprav a zejména dobrou obranou jsme zápas otočili k nakonec pohodlnému vítězství. Může se to jevit až moc lehké, ale lehké to nebylo. Soupeř dneska neměl co ztratit a tak k tomu přistupoval. Všechna čest, v první půli hrál dobře,“ uznal domácí asistent Michal Martišek.

Žabiny rozehrají finále 20. dubna na půdě 300 ligových zápasů neporaženého celku ZVVZ USK Praha. O dva dny později se od 18 hodin představí doma na Rosničce. Série se hraje opět na 3 vítězné zápasy a přímé přenosy vysílá Nova Sport.

Královo Pole naopak vyzve Sokol Hradec Králové. „První půle zápasu vypadala velice slibně. Ale bohužel jsme zase zaspaly ve třetí čtvrtině a to se nám vymstilo. Chci ale pochválit holky, že se perou do poslední chvíle a doufám, že si to odneseme i do dalšího utkání,“ řekla jejich trenérka Marcela Krämer.

Žabiny Brno vs. KP Tany Brno 75:56 (18:16, 13:18, 22:12, 22:10)

Body: Knežević 19 (+7 asistencí), Cunane 13 (+ 23 doskoků), Čechová 12, Dudášová 7, Stoupalová 7, Hamzová 6, Záplatová 6, Sklenářová 5