Musíme bránit jako v neděli, burcuje Hamzová před třetím semifinále s KP

O svém postupu do finále Chance ŽBL mohou definitivně rozhodnout basketbalistky Žabin Brno v úterním třetím semifinále. V sérii na tři vítězné zápasy vedou nad KP Tany Brno 2:0 a dalším zdoláním svých městských rivalek by si tak zajistily letošní třetí boj o nejcennější kovy. K tomu potřebují podle Hamzové předvést opět dobrou obranu, se kterou odehrály i nedělní derby na Vodovce.

Zatím stoprocentní vítězná bilance zůstává po pěti vzájemných duelech brněnského derby na žabisnkém kontě. A pokud Žabiny přehrají Královo Pole i v šestém utkání, zajistí si definitivně postup do finále nejvyšší české ligy, ve kterém by se po roce znovu střetly s mistrovským USK.

Po dramatickém zápase v nadstavbě ŽBL hráčky z Rosničky předvedly v semifinále svoji pravou převahu. Oba úvodní duely určovaly tempo hry a připsaly si tak pohodlné dvě výhry. Souboje s městským sousedem však nikdy nejsou lehké, navíc ve vyostřeném play-off, kdy jde opravdu o všechno. I přesto si vedení v obou případech svěřenkyně Viktora Pruši držely díky dobré práci na obranné polovině.

A přesně s ní podle hlavní rozehravačky žabinského celku mohou uspět i v duelu třetím, které odehrají v úterý 9. dubna od 18 hodin na Rosničce. „Do zítřejšího zápasu chceme jít stejně koncentrované jako na zápas v neděli. Sice se nám nedařilo tolik v útoku, jak bychom chtěly, ale na druhou stranu se play-off zápasy vyhrávají obranou a to jsme včera také ukázaly. Rády bychom pokračovaly v dobré obraně a trošku zlepšily útok,“ řekla Eliška Hamzová.

Výhodou pro Žabiny nebude jen domácí prostředí, ale i menší náročnost v předchozím boji play-off. Královopolanky totiž ze čtvrtfinále postoupily až po 5. rozhodujícím zápase a oproti svým soupeřkám tak mají o dva odehrané zápasy navíc. A i přes poměrně mladý kádr se fyzická náročnost uplynulých týdnů na hráčkách již v závěru druhého kola semifinále chvilkami podepsala.

Zda přijdou na Rosničku odpočaté a podaří se jim přesunout sérii zpět na Vodovu, anebo Žabiny oslaví svůj další finálový postup, můžete sledovat přímo z dějiště haly Rosničky. Přímý přenos zápasu tentokrát nevysílá Nova Sport, ale tradičně TVcom.