Žabiny jsou krok od finále. KP porazily i na Vodovce

Jediné vítězství drží basketbalistky Žabin Brno od finálové účasti Chacne ŽBL. Po domácí výhře přehrály své městské rivalky z Králova Pole i na Vodovce a rozhodnout o postupu tak mohou již v úterý před domácí kulisou. Při vítězství 59:45 rozhodla zejména dobrá obrana a podkošová síla žabinských hráček.

Neobvyklé prostředí staré haly Vodovy zapříčinilo zejména nízké výsledné skóre. Úvodní čtvrtinu sice nakously brněnské celky vyrovnaně 19:17 ve prospěch hostujících Žabin, následné minuty však střelecky bohaté nebyly. Závěrečnou desetiminutovku dokonce padlo celkově jen 14 bodů, z toho 9 v podání Žabin.

Příčinou byla mimo jiné dobrá obrana hostujícího celku, která nepovolovala domácímu KP střílet z tříbodového oblouku, ve kterém jsou v lize nejúspěšnějším týmem. Navíc opět žabinské hráčky přehrávaly své soupeřky pod košem. „Do zápasu jsme chtěly jít hlavně s dobrou obranou, protože ty venkovní zápasy jsou z našeho pohledu hlavně o ní. Chtěly jsme dobře začít, což se docela i povedlo. Navíc má KP za sebou o dvě utkání v nohách více, což se projevilo v závěru,“ okomentovala Emma Čechová, která se do semifinálové série vrátila po zranění kotníku.

Definitivně utnout sérii a rozhodnout tak o svém postupu do finále, kde vítěz semifinále poměří síly s USK, mohou Žabiny v úterý 9. dubna od 18 hodin na Rosničce.

KP Tany Brno vs. Žabiny Brno 45:59 (17:19, 12:16, 11:15, 5:9)

Body: Cunane 15 (+13 doskoků), Čechová 8, Sklenářová 8 (+ 4 zisky), Dudášová 7, Hamzová 7 (+10 doskoků), Knežević 7, Záplatová 7, Stoupalová 0