Semifinálová série se přesouvá na Vodovku

Po domácím vítězství 76:66 mohou basketbalistky Žabin Brno přidat v neděli 7. dubna i druhý semifinálový bod. Série se z haly Rosničky přesouvá do prostor Staré haly Vodovy, kde se Žabiny od 10:30 v rámci Family Day utkají s brněnským rivalem z Králova Pole podruhé. Podle Sklenářové je k dalšímu úspěchu potřeba zachytit vstup a udržet koncentraci po celou dobu.

Po předchozím městském derby v nadstavbové části Chance ŽBL si basketbalistky Žabin Brno tentokrát domácí půdu pohlídaly daleko bedlivěji. Vydařeným výkonem si zajistily vítězství o deset bodů a nakously tak sérii o finále dle svých představ.

Druhý ze tří potřebných bodů chtějí přidat na půdě soupeřek. „Pro nás bude klíčový dobrý vstup do zápasu a udržet koncentraci po celých čtyřicet minut. V neděli musíme eliminovat útočný doskok soupeře, protože v prvním zápase měly hodně druhých šancí. Věřím, že když vstoupíme do utkání s energií, dostatečnou agresivitou, budeme plnit pokyny trenérů, tak si společně s našimi fanoušky dojdeme pro druhý bod v tomto semifinále,“ prozradila Simona Sklenářová.

Královopolanky se navíc připravily o výhodu domácího prostředí nové haly. Vzhledem k vytíženosti se totiž 2. semifinálový duel nejvyšší české soutěže odehraje ve vedlejší malé hale, kde se běžně pořádají zápasy nižších soutěží i kategorií. Přenos i přesto odvysílá televizní stanice Nova Sport 1.