Žabiny semifinále načaly domácí výhrou

Vítězstvím o deset bodů 76:66 otevřely basketbalistky Žabin Brno sérii o finále Chance ŽBL. Soupeřky přehrály zejména ve třetí desetiminutovce, na kterou již KP Tany Brno nedokázalo odpovědět. Druhý ze tří potřebných bodů mohou přidat již v neděli na půdě Králova Pole.

Tentokrát se brněnské derby odehrálo bez závěrečného drama. Domácí basketbalistky si vítězný dvouciferný náskok vytvořily po skvělé třetí desetiminutovce, kterou ovládly rozdílem 21:14. Samotný úvod prvního semifinálového utkání totiž Žabiny nezachytily dle svých představ. „Úvod byl z naší strany vlažnější. Bylo vidět, že jsme trošku déle stáli,“ potvrdil důsledek herní pauzy žabinský asistent Michal Martišek.

Ve druhé čtvrtině se dokonce Žabiny nebyly schopné sedm minut prosadit ze hry. Skórovaly pouze z čáry trestných hodů, kam se dostaly po agresivních nájezdech. Své soupeřky však bodově držely díky těsné obraně. Královopolanky zakončovaly témeř každý svůj útok až v závěrečných sekundách. Těžce vypracované pozice přesto i se štěstím proměňovaly.

Na skvělý návrat domácích z poločasové pauzy však zareagovat nestačily. „Neudržely jsme úplně koncentraci. Ve druhém poločase jsme byly střelecky impotentní a než holky pochopily, že když nám to nejde z venku, musíme si chodit pro nájezdy a koše ze spoda, pro fauly, byl zápas u konce. My jsme stejně rádi, protože prohrát na Žabinách o deset bodů je pro nás velice dobrý,“ okomentovala výkon svých svěřenkyň trenérka Marcela Krämer.

Žabiny si tak v sérii na tři vítězné připisují první bod. Ten druhý můžou získat v neděli 7. dubna na soupeřově půdě. „První a velmi důležitá výhra je za námi, teď musíme přidat zbylé dvě. Když budeme respektovat pokyny, co po nás trenéři chtějí, nebudeme mít příště žádný problém,“ dodala k zápasů nejlepší střelkyně domácích Nikolina Knežević.

Žabiny Brno vs. KP Tany Brno 76:66 (24:20, 15:14, 21:14, 16:18)

Body: Knežević 16, Stoupalová 13, Záplatová 13, Hamzová 10, Cunane 9 (+17 doskoků), Sklenářová 9, Dudášová 6, Čechová 0, Buřtová, Kytlicová, Nétková, Mezihoráková (nenastoupily)