Po domácím triumfu vyjíždí Žabiny směr Trutnov

Po jednodenní pauze mají před sebou brněnské basketbalistky další utkání Chance ŽBL. V pátek od 18:30 hodin nastoupí Žabiny na půdě KARA Trutnov, kde by měly i přes stále chybějící trio Čechová, Dudášová, Záplatová potvrdit roli favoritů.

Žabiny Brno čeká v pátek 16. února druhé z porce čtyř utkání během necelých dvou týdnů. O to náročnější na fyzičku to pro aktuálně druhý tým tabulky nejvyšší ženské ligy je, neboť středeční těžký duel se Slavií odehrál v rotaci sedmi hráček. „Před zápasem nás potkaly problémy, kdy nám vypadly tři hráčky základní rotace a jakoby nám to nestačilo, tak jsme si se Slavií přidali ještě dalších pět minut. Musíme co nejrychleji zregenerovat do Trutnova i na příští týden,“ komentoval po výhře v prodloužení Michal Martišek.

Brněnské basketbalistky by i tak neměly mít dle papírových předpokladů se svým soupeřem kdovíjaké problémy. V úvodním duelu totiž Trutnov porazily 86:61, přičemž pod košem dominovala zejména americká pivotmanka Elissa Cunane. A ta byla při chuti s Natálií Stoupalovou i v posledním kole proti Slávii. Zda se jim střelecky bude dařit i tentokrát, či naopak Trutnov překvapí, můžete sledovat od 18:30 v přímém přenose na TVcomu.