V Trutnově rozhodly první minuty

Skvělý vstup a týmový průběh. Žabiny Brno nepochybily ani v Trutnově a 17. kolo nejvyšší české soutěže ovládly 78:57. Na celkově třinácté výhře Brňanek se podílely všechny hráčky, včetně šestnáctileté debutantky Kateřiny Kalné.

Žabiny, stále oslabené o tři hráčky základní rotace, vstoupily do duelu s Trutnovem bodovou šňůrou 10:0. A střelecky se jim dařilo i v následujících minutách, a i proto ovládly úvodní desetiminutovku s přehledem 24:9.

Do hry se ze střídačky zapojily i brněnské dorostenky. Své první minuty i první body v ženské nejvyšší soutěži zaznamenala šestnáctiletá reprezentantka Kateřina Kalná. „Jsem ráda, že jsem dostala první příležitost v ŽBL a že jsem si mohla dát i koš. Jsem moc vděčná trenérům i holkám, že mě vzaly mezi sebe a že mi v zápase pomáhaly,“ popsala.

Následující minuty se domácím střelecky dařilo lépe, než v úvodu zápasu. Žabiny si i tak došly pro další potřebné vítězství 78:57. Po středečním rekordním výkonu Elissa Cunane zopakovala double double i v pátečním duelu. Nejlepší střelkyní Žabin se i díky třem trojkám stala dvacetibodová Nikolina Knežević, která si tak nadělila příjemný narozeninový dárek.

Poslední venkovní zápas odehrají Brňanky v úterý v Ostravě, základní část následně uzavřou v sobotu domácím zápasem s Brandýsem.

KARA Trutnov vs. Žabiny Brno 57:78 (9:24, 16:20, 19:20, 13:14)

Body: Knežević 20, Cunane 17 + 13 doskoků, Sklenářová 15, Hamzová 11, Stoupalová 8, Kalná 2, Nétková 2, Mezihoráková 2, Kytlicová 1