Poslední výjezd základní části. Žabiny míří do Ostravy

Na dohrávku 15. kola a zároveň poslední venkovní utkání základní části Chance ŽBL vyjedou v úterý 20. února basketbalistky Žabin Brno do Ostravy. Papírově by měly být jednoznačnými favoritkami. Avšak brněnský celek stále tíží absence zraněných hráček. Naopak Ostrava v neděli šokovala domácím triumfem nad Hradcem.

Letošní první vzájemný duel na Rosničce ovládly Žabiny Brno s přehledem 96:57. Nad hranici dvouciferných vstřelených bodů se dostala hned pětice hráček, z nich však v úterním duelu bude chybět zraněná Petra Záplatová a Lou Lopez Sénéchal, která od nového roku působí ve španělské lize.

Další změnou oproti předchozímu utkání je, že Adéla Smutná zpátky hájí barvy svého ostravského klubu. A právě čtyřiadvacetiletá křídelnice stála za překvapivou výhrou SBŠ Ostravy 91:79 nad Hradcem Králové v předchozím kole Chance ŽBL. Ostrava naopak nezvládla souboj předpoledních celků minulou středu v Trutnově, kde již oslabené Žabiny v sobotním zápase bezpečně zvítězily 78:57.

Brňanky jsou navíc vyjma utkání s doposud několik let neporaženým ZVVZ USK Praha v tomto roce stoprocentní. A to jak v domácí lize, tak v pohárech, jimiž koncem ledna kralovaly. Zda si připíší další výhru, můžete od 20:00 sledovat živě na TVcomu.